1 грудня – 24-та річниця проведення Всеукраїнського референдуму

У духовному і політичному житті кожної нації є події, які назавжди входять в її історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили устремління Українського народу до вільного, щасливого, заможного життя.

Одна з них, це день 1 грудня 1991 року, який  увійшов  незабутньою датою в історії нашого народу.  Саме тоді понад 90 відсотків громадян молодої держави, які прийшли до виборчих скриньок, своїм вільним волевиявленням підтвердили Акт проголошення незалежності України, поставили останню крапку в 70-річній історії існування радянської імперії та розпочали новий відлік державотворення в українській історії.

Українці використали реальний шанс мирним демократичним шляхом реалізувати ідею відновлення незалежності держави.

Всеукраїнський референдум став відправною точкою в розбудові суверенної і соборної Української держави, її міжнародному самоутвердженні. Наш народ почав поступово набиратися досвіду державотворення, усвідомлювати себе єдиним цілісним організмом, політичною нацією, відроджувати свою національну культуру і мову, традиції і звичаї.

А два роки тому, у ніч на 1 грудня,  українцям знову довелося відстоювати своє право на цивілізаційний вибір, на право бути почутими. Проте цього разу уже власною кров’ю.

Сьогодні, як ніколи, ці приклади істинного патріотизму та єдності  є для нас взірцем консолідованої дії народу задля вирішення завдань історичної ваги.

Ми спільно започаткували новий проект країни у 1991 році і підтвердили свій вибір під час подій Революції Гідності. І нам спільно вирішувати його долю. Наш головний пріоритет – неподільна незалежна  Україна, об’єднане суспільство, єдиний національно-культурний простір!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *