Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

15 років праці на благо людей

        22 серпня 2015 року виповнилося 15 років з моменту створення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

        22 серпня 2015 року виповнилося 15 років з моменту створення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

   Зі створенням Фонду було повністю вирішено проблему страхових виплат потерпілим на виробництві, радикально покращилося їх медико – соціальне обслуговування.
     Відділення Фонду здійснює на території Надвірнянського, Богородчанського району і місті  Яремча діяльність пов’язану з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
Діяльність відділення по страхуванню від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань забезпечують: сектор обліку страхувальників, сектор страхових виплат та медико-соціального послуг, страховий експерт з охорони праці і головний бухгалтера.
      Основними завданнями відділення є:
1)    реалізація державної політики у сфері страхування від нещасного випадку, рішень правління;
2)    розроблення і проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаним умовами праці ;
3)    відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків або професійних захворювань, проведення їх соціальної реабілітації;
4)    відшкодування шкоди потерпілим і членам їх сімей;
5)    збирання коштів з джерел, передбачених законодавством.
      На обліку у відділенні Фонду знаходиться 4013 страхувальників та 344 особові справи потерпілих.
      Робота відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Надвірнянському районі пов’язана з якомога повною реабілітацією людини і починається безпосередньо з моменту настання нещасного випадку і продовжується вже у лікарні, де людині надають необхідну, в тому числі – невідкладну, медичну допомогу. Для потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві особливо важливою є підтримка в перші дні, години, хвилини , і ця підтримка може позитивно позначитися на майбутньому психологічному стані не лише потерпілого, але і його сім’ї . Відділенням Фонду постійно та в повному обсязі надається потерпілим на виробництві цілий комплекс медико  – соціальних послуг: а саме зокрема за перше півріччя 2015 року своєчасне та якісне лікування в закладах охорони здоров’я надано  18 потерпілим на суму 29,24 тис.грн, санаторно  – курортне лікування надане 9 потерпілим на сум 90,29 тис.грн, 1-го потерпілого інваліда 1-ї групи забезпечено інвалідною коляскою,4-х потерпілих забезпечено протезно-ортопедичними виробами  на суму 25,32 тис.грн, 12 потерпілим надано постійний сторонній догляд на суму 52,62 тис.грн, та побутове обслуговування 14 потерпілим на суму 30,38 тис.грн, та 26 потерпілих забезпеченокомпенсацієювитрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування на суму 2,82 тис.грн.. Щомісяця 311 потерпілим надається щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого з початку року її надано на суму 2491,24 тис.грн.,та 33 утриманцям надано щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальникана суму 296,43 тис.грн, допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності надана 9 потерпілим на суму 33,43 тис.грн. Зважаючи на ситуацію, що склалася в окремих регіонах країни до відділення Фонду звернулося 11 потерпілих які були змушені залишити місця постійного проживання Донецької та Луганської областей. Відділенням виплачено заборгованість по страховим виплатах та продовжено ці виплати на суму  211,65 тис.грн.
        З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усуненню загрози здоров’ю працівників викликаної умовами праці за І півріччя 2015 року страховим експертом відділення, який обслуговує Богородчанський , Надвірнянський райони та м.Яремча  взято участь у  9  нарадах, 10 страхувальникам надано консультації, взято участь в засіданні круглого  столу, в засобах масової інформації ( сайтах райдержадміністраціях та м.Яремча, а також газетах „Народна Воля”, „Яремчанський вісник”,” Слово народу”)опубліковано статті з питань  охорони праці і соціального захисту працюючих. Прийнято участь у навчанні і підвищення рівня знань працівників ,які вирішують питання охорони праці на підприємствах  ТОВ „Свиспан Лімітед”, НГВУ „Надвірнанафтогаз” а також прийнято участь у 10 комісіях з питань охорони праці підприємств, а також проведено тематичну зустріч з колективом ПП „Мандри –Гори”, студентами Надвірнянського коледжу НТУ на тему :”Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці”. У соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії міста Надвірна відбулася поминальна панахида за працівниками, які загинули на виробництві НГВУ „Надвірнанафтогаз”.
          При настанні нещасних випадків страховий експерт відділення постійно приймає участь у роботі комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві. За результатами розслідування за І півріччя 2015 року складено 2 акти по формі Н-1,
        За несвоєчасне інформування відділення Фонду про нещасний випадок на виробництві накладено 2 адміністративних стягнень, та 17 накладено адміністративних стягнень на суму 2584,грн.за несвоєчасне подання річної звітності  „Відомості розподілу та чисельності….”
       Проводиться робота по  віднесенню  страхувальника до класу професійного ризику та визначення основного виду діяльності;
       – по усуненню подвійного обліку страхувальників та наявності заборгованості зі сплати страхових внесків у страхувальників , які змінюють місцезнаходження або місце проживання.
      Ведеться робота по заявленню кредиторських вимог страхувальниками щодо капіталізованих платежів на стягнення вже існуючої заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду яка виникла станом на 01.01.2011 року.
          Працівники відділення виконавчої дирекції Фонду й надалі докладатимуть максимум зусиль для досягнення основної мети – втілення в життя державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав.
         Приймається участь у засіданні комісій з легалізації заробітної плати.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *