Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

15 жовтня в приміщенні Надвірнянської міської бібліотеки для юнацтва відбувся дебют двох молодих літераторів Олександра Букатюка та Оксани Кузів.

Олександр 1985 р.н.,уродженець Биткова нашого району. Закінчив місцеву школу, Прикарпатський університет ім. В. Стефаника, український філолог. З 2008 р. в літературній студії «Бистрінь», є також членом інших літературних об`єднань. Друкувався в періодичних виданнях, має збірку поезій «Для мене рай», зараз підготував до друку книгу поезій «Мадонна Майдану» (у Революції гідності брав безпосередню участь, тому вірші, думки вражають правдивістю). Директор ЦБС Марта Кушнерчук зробила огляд поезій Олександра, які вміщені до антології «Сонячні обрії слова». Оксана Семенишин та Галина Дем»янчук читали його поезії з майбутньої збірки. Про свою творчість, своє розуміння слова, свого місця в поезії розповідав Олександр та читав нові вірші. Знаково, що переднє слово до збірки «Мадонна Майдану» написав відомий літературний критик Євген Баран. Відзначає зокрема, що ця збірка – «найяскравіший український поетичний проект автором якого виступає дебютант… Складовою написання цієї книги є три джерела: Біблія – Тарас Шевченко – Тарас Мельничук. І, звичайно, Майдан… Ця збірка мала би стати книгою-закликом, книгою-сумлінням, книгою-вірою».

Бажаємо Олександру в скорому часі видати збірку «Мадонна Майдану».

Оксана Кузів народилася у м. Бурштин 10 березня 1970 р. Живе і працює в Івано-Франківську, член НСЖУ, за фахом – український філолог. «Адамцьо» – перша прозова книга авторки, досить вдалий дебют. Про що ця книга? «Життєві бувальщини, яким немає кінця…» – так назвав переднє слово до книги Євген Баран. «…се є історії, які важко придумати. А ще важче – ними знехтувати. Оксана Кузів як потенційний автор починається з чужих історій. Із уваги до чужих доль… Це відповідально». Пані Оксана розповідала як їй пишеться, що її вражає, про що хоче сказати людям, про що застерегти, бо за все в цьому житті рано чи пізно треба відповісти. Ця увага до етичного молодої людини похвальна, а ще є відчуття слова, дар ним володіти, захопити читача розповіддю, занурити його в сюжет і спонукати думати, робити висновки.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *