Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

5 необхідних кроків для проведення реформи

Децентралізація – цепередача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно.

1

Децентралізація – цепередача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно.

1

Визначити територіальну основу органів місцевого самоврядування та виконавчої влади

Створити трьохрівневу систему адміністративно-територіального устрою в Україні.

2

Розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування різних рівнів

Необхідно найбільш важливі для людей повноваження передати на найближчий до людей рівень влади.

3

Розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади

Передати основні повноваження місцевих держадміністрацій органам місцевого самоврядування. Виконавчій владі залишити тільки право контролю.

4

Визначити, скільки ресурсів треба на кожному рівні

Потрібно повністю оновити бюджетну систему. Громади повинні мати власні бюджети, можливість об’єднувати зусилля і фінанси. Тоді у них з'являться ресурси для вирішення нагальних питань і розвитку.

5

Зробити органи місцевого самоврядування підзвітними перед виборцями і державою

Люди почнуть розуміти, що від їхнього голосування залежить, чи добре працюватиме для них місцева влада. А отже від самих мешканців залежить якість життя.

До кінця року в Україні буде створено геопортал «Адміністративно-територіальнийу стрій України».

Наразі ведеться робота із створення територіальної основи для формування нової системи місцевого самоврядування шляхом добровільного об’єднання територіальних громад.

Перспективні плани формування територій громад схвалено у 22 областях.

За постановою Центральної виборчої комісії 25 жовтня 2015 року перші вибори депутатів та голів сільських, селищних, міських рад пройшли у 159 об'єднаних територіальних громадах, до яких увійшли – 795 рад. Ще 34 громади, які об’єднали 156 рад претендують на проведення перших виборів.

Тобто, змінюється конфігурація окремих територій.

Також, розробляється проект Закону України про засади та порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України.

Геопортал стане важливою інформаційною й технологічною компонентою електронного урядування та Національної інфраструктури геопросторових даних.

Розроблення геопорталу здійснюється Державним підприємством «Науково-дослідний інститут геодезії та картографії» на замовлення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та за фінансової підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

Довідка

Геопортал – це  база даних про сучасний стан та перспективний план адміністративно-територіального устрою України. Завдання полягатиме у  інформаційній підтримці реформи в Україні, моніторингу її проведення та оперативному наданні в мережі Інтернет відповідної інформації.

Створення геопорталу сприятиме підвищенню рівня забезпечення широкого й відкритого доступу громадян до офіційних картографічних та текстових даних адміністративно-територіального устрою України в мережі Інтернет. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *