9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day) відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

У цей день 9 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда на політичній конференції була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції (ухвалена Генеральною асамблеєю ООН 31.10.2003 року).

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени ООН проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації  30 країнами. Україна ратифікувала цю угоду 18.10.2006 року.

Напередодні Міжнародного дня боротьби з корупцією, 4 грудня 2020 року сектором з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації проведено інформаційно-роз’яснювальні заходи у форматі онлайн-навчання на тему «Міжнародний день боротьби з корупцією» з уповноваженими з питань запобігання і виявлення корупції структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

У рамках зустрічі представники сектору поінформували про історію виникнення такого явища, як корупція, роз’яснили вимоги діючого антикорупційного законодавства щодо попередження та боротьби з цим явищем, наголосили на відповідальності за корупційні правопорушення та про роботу з викривачами корупції. Також фахівці розповіли про превентивні механізми з протидії корупції.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *