Аграрії області отримають часткове відшкодування вартості племінних генетичних ресурсів

Із державного бюджету в 2020 році на цей напрямок сільського господарства передбачено 300 млн грн. Кошти спрямовують на часткове відшкодування вартості закуплених племінних ресурсів, які мають племінну (генетичну) цінність.

Відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.11.2020 року №2357 «Про затвердження розподілу бюджетних коштів між суб’єктами господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок, бджолиних пакетів, бджолиних маток, сперми бугаїв і кнурців та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність» з нашої області за даною підтримкою звернулося чотири суб’єкти господарювання , які займаються тваринництвом. Вони подали заявки до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на суму 21,95 млн грн.

Зокрема одне агроформування отримає відшкодування в сумі 19,3 млн грн за закуплену ними племінну худобу в кількості 1781 голову, два агроформування отримають відшкодування в сумі 59,5 тис. грн за закуплену у підприємств (об’єднань) з племінної справи у тваринництві ідентифіковану сперму бугаїв, одне господарство отримає кошти в сумі 2,4 млн грн за закуплених 500 голів племінних овець та одне господарство одержить 23 тис. грн за придбаних 60 штук бджолопакетів.

Закупівля племінних ресурсів сприятиме подальшому відтворенню порід існуючих генотипів, розширення та покращення чистопородності їх в області та збільшення продуктивності тварин.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *