Андрій Бойчук: У нас є два способи здолати пандемію COVID-19 – дотримання епідемічних обмежень і вакцинація

Вакцинація від коронавірусу в Україні набирає темпи. З 22 березня розпочався другий етап, під час якого щеплюватимуть медичних працівників та інший персонал закладів охорони здоров’я, літніх людей віком від 80 років і працівників соціальної сфери. Вакцинація здійснюється в пунктах щеплення та мобільними бригадами з імунізації.
Голова обласної державної адміністрації Андрій Бойчук тримає на особистому контролі стан справ на Прикарпатті.

«Обмеження на експорт вакцини з Індії трохи ускладнює ситуацію, але ми надіємося, що незабаром все зміниться, – зазначив керівник області. – Наразі є хороші новини. Минулого тижня Україна отримала перші 215 тисяч доз вакцини від коронавірусу китайського виробника Sinovac Biotech. Наступна партія препарату приїде незабаром. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що підписаний контракт передбачає постачання майже двох мільйонів доз вакцини. Це справді хороші новини, адже вакцинація має активно тривати».

Зазначимо, що за даними Центру громадського здоров’я від початку кампанії в Україні щеплено 198 465 оcіб, за минулу добу – 1 585 осіб. Станом на 29 березня в закладах охорони здоров’я України підготовлено до роботи 1201 пункт щеплення для імунопрофілактики проти COVID-19. Усі вони обладнані відповідно до вимог інфекційного контролю. Для роботи в них було навчено 1407 лікарів та 1446 медичних сестер.

Додамо, що інактивована вакцина CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech містить всі чотири антигени вірусу, формує тривалий поствакцинальний імунітет навіть з урахуванням мутацій вірусу. Ще однією перевагою вакцини CoronaVac є те, що вона міститься у флаконі-шприці для разового використання.

«У нас є два способи здолати пандемію COVID-19 – дотримання епідемічних обмежень і вакцинація. Зробімо все, що потрібно, аби повернутися до нормального життя!», – наголошує Андрій Бойчук.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *