Арсеній Яценюк: Держава скоротила споживання газу на 25% – це економія 11 мільйонів доларів щодня

 «Протягом опалювального сезону Україна додатково збереже 2 мільярди американських доларів, які раніше ми платили російському «Газпрому», на що Росія купувала танки і постачала зброю і своїх бойовиків у військовій агресії проти України», – підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 13 грудня.

Арсеній Яценюк нагадав, що тривали дискусії, нібито урядова енергетична реформа не «буде мати жодного результату і що газу в наших сховищах не вистачить, щоб пережити цю зиму»: «В результаті кожного дня ми з вами споживаємо на 25% газу менше, ніж в минулому році. На 11 мільйонів доларів менше кожного дня ми платимо за газ».

«Нас лякали тим, що ми не пройдемо зиму і замерзнемо, тому що Росія відключить газ, а іншого джерела постачання у нас немає. Вже не кажучи про ціну газу, яка була 500 доларів за тисячу кубічних метрів газу. Зараз ми позбавилися від російського газового диктату», – наголосив Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що зараз Україна купує газ у європейських компаній за ціною вдвічі меншою – в середньому 250 доларів за тисячу кубометрів.

«Ми наповнили наші газові сховища. Ми погасили борги. І ми подали на Росію в суд за несправедливий газовий контракт і за несправедливий контракт по транзиту природного газу територією України», – сказав Глава Уряду.

«Нас лякали тим, що через реформу енергетичного сектору і запровадження ринкових і збалансованих тарифів у людей не буде тепла в хаті і не буде можливості заплатити по цим тарифам. Ми запровадили програму енергетичних субсидій, в яку мало хто вірив, але яка стала реальністю», – наголосив він.

Уже 5 мільйонів українських сімей, а це майже 15 мільйонів громадян, отримують пряму допомогу від держави «на те, щоб заплатити за ринкові і зважені тарифи, якщо цього потребує українська сім'я»: «А той, хто заробляє багато, той, хто має великі будинки, той, хто має високі статки, повинен навчитися економити і платити самостійно, а не за рахунок бідної людини».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *