Арсеній Яценюк: “Ми довели, що здатні позбутися російської газової залежності”

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк виступає за «зведення до нуля» використання російського газу. Про це Глава Уряду заявив в інтерв’ю програмі «ТСН. Тиждень» на каналі «1+1» у неділю, 15 лютого.

«Ми довели, що здатні позбутися російської газової залежності», – наголосив він, нагадавши, що  2013 року Україна купувала в Росії 95% газу, а в 2014-му 67% газу придбала в Європейському Союзі і лише 33% – в Росії: «Я хочу це (споживання російського газу. – ред.) звести до нуля».

 «Ми практично пройшли зиму. Мало хто сподівався, що ми її пройдемо. Я казав, що тепло не буде, але не замерзнемо – і тепло було, і не замерзли. Але нам треба далі думати про реальну енергонезалежність і енергоефективність країни.  За рахунок збільшення власного видобутку газу і нафти ми зможемо також суттєво підвищити свою енергоефективність», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Він наголосив на необхідності проведення змін і реформ, у тому числі в енергетичному секторі.

Глава Уряду підкреслив, що необхідно поступово, протягом двох років, «дійти до реальної ціни природного газу»: «Звичайно, це, з одного боку, потягне за собою підвищення цін і тарифів. З іншого боку – це буде супроводжуватися програмами енергозбереження і енергоефективності».

Минулого року, нагадав він, Уряд забезпечував компенсацію 20% вартості тим, хто замінював газові котли на енергозберігаючі, через програму «Ощадбанку».

Окрім того, повідомив Арсеній Яценюк, Уряд оголосить нові підходи в нарахуванні  субсидій та пільг для громадян. Кожен громадянин отримає поштою заяву і декларацію, і після заповнення цих паперів їх необхідно буде відправити в соціальну службу: «Соціальна служба самостійно прийме рішення про надання відповідної субсидії».

Для фінансування субсидій Уряд виділяє з Державного бюджету 12,5 мільярда гривень.

Після змін цін і тарифів на енергоносії, підкреслив Арсеній Яценюк, Україна отримає можливість збільшити власний видобуток газу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *