Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту підтримати необхідні для ухвалення бюджету закони: “Не кидайте країну до економічного колапсу”Якщо Парламент не проголосує за законопроекти, що формують дохідну і витратну частини бюджету, – «це означає, що країна без бюджету, люди без зарплат, пенсіонери без пенсій, фінансово-банківська система під питанням, і поставлена на коліна та економічна стабільність, яка досягнута за останні декілька місяців», – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у середу, 23 грудня, під час розгляду в Парламенті пакета законодавства, необхідного для ухвалення бюджету на наступний рік.

Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд та Парламент протягом декількох тижнів спільно працювали над тим, щоб законопроекти, необхідні для ухвалення бюджету на 2016 рік, були ухвалені. Проте зараз, підкреслив він, ці проекти законів не набирають голосів народних депутатів: «Ці закони, які були внесені Урядом, доопрацьовані спільно з депутатами Парламенту і парламентськими комітетами та тричі узгоджувалися на наших зустрічах з керівниками фракцій і груп».

Він підкреслив, що в першу чергу йдеться про законопроекти, які формують дохідну і витратну частини бюджету. Глава Уряду підкреслив, що мета цих законопроектів – «щоби Україна 1 січня отримала новий державний бюджет, в якому на 12% підвищуються соціальні стандарти, в якому 113 мільярдів гривень фінансування національної безпеки і оборони,  є субсидії для громадян країни, виплата пенсій і заробітних плат»: «Це бюджет, необхідний для економічної стабільності в державі, для утримання валюто-обмінного курсу і отримання допомоги від наших міжнародних партнерів».

Глава Уряду звернувся до народних депутатів: «Ми з вами вже ведемо дискусію також протягом двох тижнів. На всі компроміси Уряд пішов. В тому числі і з підтримки сільського господарства, щодо ставок акцизного збору, рентних платежів, платежів за використання радіочастотного ресурсу. Наша з вами відповідальність – прийняти бюджет. Ми домовились для країни і найшли збалансований підхід».

«Або Парламент голосує за те, про що ми домовились, або, якщо цього рішення немає,  – це означає, що країна без бюджету, люди без зарплат, пенсіонери без пенсій, фінансово-банківська система під питанням, грошей нам ніхто не дасть. І ми поставимо на коліна ту економічну стабільність, яка досягнута за останні декілька місяців», – наголосив Арсеній Яценюк.

«Ми приймаємо будь-яку конструктивну критику, тим більше, що зараз Уряд дуже популярно критикувати. Але зараз прошу проявити політичну відповідальність, проголосувати за необхідні закони і не кидати країну до економічного колапсу», – звернувся Глава Уряду до Парламенту.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *