Бодан Футерко: ID-картка в застосунку Дія – переваги, зручність, надійність!

Життя сучасної людини неможливе без цифрових технологій. Сьогодні для отримання найпоширеніших довідок, громадяни зазвичай звертаються в ЦНАП чи до суб’єктів надання адмінпослуг. Але, це все можна спростити за допомогою порталу Дія, а також використання електронних документів. У зв’язку з цим заступник голови обласної державної адміністрації Бодан Футерко оформив паспорт громадянина України у формі ID-картки, яку можна синхронізувати в застосунку Дія.

Для виготовлення ID-картки та закордонних паспортів можна звернутися в центри надання адміністративних послуг в області, зокрема Івано-Франківська, Калуша, Надвірни, Бурштина, Коломиї, с.Дзвиняч Івано-Франківського району та с.Витвиц Калуського району.

ID-картку як правило, можна оформити за місцем реєстрації та в період дії карантину на території України. Даний документ можливо виготовити за місцем перебування особи.

Важливою перевагою ID-картки є можливість отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на чіп ID-картки, що надасть можливість доступу до різноманітних електронних сервісів державних органів, до адміністративних та банківських послуг, не виходячи з дому. Такий електронний ключ видається на 2 роки. Процедура внесення електронного ключа до ID-картки є безкоштовною та займає близько 5 хвилин.

Зазначимо, що у застосунку Дія Ви можете перевіряти дійсність таких документів як:

біометричні паспорти (ID-картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон);
картка платника податків (РНОКПП);
свідоцтво про народження дитини (відображається в застосунку батьків);
довідка ВПО;
студентський квиток;
внутрішній COVID-сертифікат;
зовнішній COVID-сертифікат.
Ви можете отримувати копії таких цифрових документів:
біометричні паспорти (ID-картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон);
картка платника податків (РНОКПП);
свідоцтво про народження дитини (відображається в застосунку батьків);
можливість оформити зміну місця проживання;
довідка ВПО.
Паспорти-книжечки зразка 1994 року та закордонні паспорти старого зразка не відображаються в застосунку Дії.

https://diia.gov.ua/faq/25
Довідково.

ID-картка – документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, який має вигляд пластикової картки з чіпом, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, цифрова фотографія, підпис та відбитки пальців. Тобто ніхто, крім власника ID-картки, не зможе нею скористатися, порівняно з паспортом громадянина України у вигляді книжечки.

Зручно, що ідентифікаційний код також візуально нанесений на ID-картку і папірець з кодом носити з собою не потрібно! Також немає необхідності кожного разу змінювати документ, оскільки змінна інформація, до якої належить реєстрація місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей додається на електронний носій і змінюється у будь-якому підрозділі міграційної служби.

Паспорт громадянина України, виготовлений у формі картки дає можливість скористатися такою перевагою, як перетин міжнародного кордону за внутрішнім документом. На даний час діє угода про безперешкодний в’їзд на територію Туреччини та Грузії саме по ID-карткам. Наразі тривають перемовини з іншими країнами.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *