Богдан Футерко: Спілкування в рамках проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці» об’єднує Україну

Інтеграційні проєкти в різних сферах життєдіяльності соціуму, кращі практики в соціальній, культурній, економічній сферах, прогресивний досвід у співпраці влади та громадянського суспільства – про ці та інші цікаві теми йшлося 18 березня в обласній державній адміністрації під час онлайн спілкування представників Прикарпаття та Донбасу в рамках проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці».
«Такий проєкт — це той механізм, який єднає Україну, — зазначив у вітальному слові заступник голови облдержадміністрації Богдан Футерко. – Він дозволить нашим регіонам обмінятися напрацюваннями, налагодити співпрацю, перейняти кращі практики задля подальшого поступу. Також відрадно, що прогресивні технології дозволяють нам спілкуватися, не дивлячись на виклики в час час пандемії коронавірусу».

Зазначимо, що це вже другий етап «Онлайн днів Донеччини на Івано-Франківщині». Цього разу Донецька ОДА презентувала напрацювання щодо розвитку територіальних громад, проєкти «Співпраця інституцій громадянського суспільства та ЗМІ», «Культурна інтеграція Донеччини».

Так, на Донеччині утворено 46 спроможних громад. У 17 з них уже існують розроблені стратегії розвитку, які визначають цілі та завдання тергромади. Задля кращої комунікації Донецька ОДА регулярно проводить форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави», у якому беруть участь представники з усієї України.

Активісти громадянського сектору, зокрема, ГО «Батьківська рада міста Краматорська», розповіли про свої акції та проєкти, які втілюють спільно з органами влади.

Зазначалося, що і на сході і на заході актуальними є вшанування пам’яті полеглих у російсько-українській війні, протистояння фейкам, просвітницька робота серед населення, популяризація української книги.

Представники Донецької області розповіли, що у них має місце складна ситуація з книжками українською мовою для дітей, тому хотіли б налагодити співпрацю з Прикарпаттям у цьому напрямку. Своєю чергою, учасники з Івано-Франківщини зацікавилися інструментами участі громадськості в житті територіальних громад, які використовуються на Донеччині. Корисною була також інформація про про їх медіапростір та акції, які проводять активісти разом з представниками ОДА для інтеграції окупованих територій.

Захід проводиться за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *