Богдан Червак: “Немає жодної перешкоди для створення НСТУ”

Днями вітчизняні та європейські експерти обговорили проект Статуту Національної суспільної телерадіокомпанії України, розроблений Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

Днями вітчизняні та європейські експерти обговорили проект Статуту Національної суспільної телерадіокомпанії України, розроблений Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

Менеджер проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» Шаїн Аббасов привітав усіх причетних до створення Суспільного зі значним просуванням в роботі. «Статут – це Конституція Суспільного мовника», – сказав він.

Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зазначив, що Держкомтелерадіо має розробити і подати до Кабміну проект статуту ПАТ НСТУ. «Сьогодні є різні погляди на процес створення Суспільного мовника. Але є спільне розуміння, що ця реформа незворотня. Немає жодної перешкоди для створення НСТУ», – сказав він.

Начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо Таїсія Мировецьпрезентувала присутнім проект Статуту ПАТ НСТУ, додавши, що не всі рекомендації європейських експертів можна врахувати в рамках діючого українського законодавства. За словами начальника управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо Наталії Степанової, щоб врахувати пропозиції європейських експертів, треба вносити зміни до багатьох законів, навіть до Конституції України.

Європейські експерти в своїх рекомендаціях зазначили, що ПАТ НСТУ повинно бути максимально незалежним від влади. Представниця Ради Європи Сара Міковавказала на недостатнє приділення уваги меншинам та існуючі можливості втручання у діяльність НСТУ з боку Уряду. «Статут не ідеальний, але ми розуміємо, що затягувати з його прийняттям не можна», – сказав колишній віце-президент Європейської мовної спілки Борис Бергант.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *