Боремося з борщівником Сосновського      17 червня голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз провів нараду за участі заступника голови райдержадміністрації  Богдана Зеленчука, начальника Філії «Надвірнянський  райавтодор”Віктора Зінкевича, начальника Надвірнянського РВ УДСНС в Івано-Франківській області Андрія Мочерняка, провідного спеціаліста державної фітосанітарної інспекції Івано-Франківської області Галини Козар, міського, селищних, сільських голів  щодо виконання завдань, поставлених в окремому дорученні голови облдержадміністрації Олега Гончарука у зв’язку із поширенням в області небезпечного для здоров’я людини борщівника Сосновського.
      Учасники наради визнали, що поширення борщівника Сосновського на території району набуває значних масштабів. Серед причин: відсутність коштів у місцевих бюджетах, відсутність належних засобів для проведення заходів зі знешкодження цієї агресивної чужорідної рослини, проблема несвоєчасного обробітку земель, які перебувають в приватній власності, надані у користування чи тих, що відносяться до земель комунальної та державної власності.
   Галина Козар акцентувала, що боротьба з поширенням та знищенням борщівника Сосновського – це тривалий процес, оскільки насіння є надзвичайно життєздатним та може проростати і на 5-ий рік. Ознайомила  присутніх зішкодою, яку завдає довкіллю і здоров’ю людини борщівник Сосновського, методи та способи боротьби з ним.  
       Підсумовуючи, Олександр Кеніз дав доручення:
 – невідкладно розпочати заходи зі знешкодженню борщівника Сосновського на території міської, селищної, сільських рад;
 –  Філії “Надвірнянський райавтодор”  знешкодити чужорідну рослину на узбіччях автомобільних доріг Надвірна-Івано-Франківськ та Надвірна-Яремче;
–   Надвірнянському РВ УДСНС в Івано-Франківській області – забезпечити надання захисних костюмів та кущорізів.

   

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *