Цьогоріч надходження податку на нерухоме майно зросли на 11 мільйонів гривен

Цьогоріч прикарпатські власники нерухомості сплатили на 11 мільйонів гривень більше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ніж минулоріч. Надходження податку в поточному році склали 86,7 млн гривень. Про це інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачували фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Юридичні особи самостійно визначали суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2020 рік. Фізичним особам податок нараховували  органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплатили податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2019 році.

Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою, квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинку площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м., тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно, збільшується на 25 тис. грн. за кожен об’єкт нежитлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. м для квартири або 500 кв. м для будинку.

Звертаємо увагу, у разі якщо платник податків не сплатив податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, до такого платника застосовується штраф в таких розмірах:

5 відсотків погашеної суми податкового боргу – при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати та 10 відсотків – при затримці більше 30 календарних днів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *