Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Вилов риби заборонено- розпочався нерест.

Весна! Саме в цей період у водоймах розпочинається народження нового життя, один з найвідповідальніших періодів в житті риб – нерест.
У більшості прісноводних риб нерест проходить з весни до початку літа: 

Весна! Саме в цей період у водоймах розпочинається народження нового життя, один з найвідповідальніших періодів в житті риб – нерест.
У більшості прісноводних риб нерест проходить з весни до початку літа: 
Перед нерестом риби збираються у зграї, які починають повільно просуватися на спеціальні місця – нерестовища. Нерест щуки, коропа, ляща, судака проходить переважно в заплавах річок на трав’янистих мілководдях. Плотва нереститься на тихих ділянках в заплаві річок. Сом завжди нереститься на мілководі і парами, на тих ділянках водойм, які прилягають до прибережної зони.  
З метою забезпечення охорони, відтворення рибних запасів  на  Івано-Франківщині кожного року встановлюється весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах областіта району.
Заборонено рибальство, добування водних біоресурсів 
–  в р. Прут з усіма притоками – з 1 квітня по 20 травня
–  в придаткових системах водойм та незакріплених ставках – 1 квітня по 30 червня
–  на ділянкахта р. Бистриця Надвірнянська –в межах м. Івано-Франківська (до злиття річок);
Продовжено заборону лову раків у водоймах Івано-Франківської області під час виношування ікри – по 10 червня.
Порушення правил рибальства встановлених умов обмеженого вилову риби буде каратися як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Крім того із порушників  стягуватиметься збитки за кожну рибину (незалежно від розмірів та ваги)
Посилюється контроль за облаштуванням водозабірних споруд ефективними рибозахисними пристроями, а також за дотриманням періоду тиші у прибережних захисних смугах з метою недопущення проведення господарських та інших робіт (в т.ч. видобування піщано-гравійної суміші, миття автотранспорту, килимів), що негативно впливає на стан водних біоресурсів.
Наголошуємо, що правилами рибальства заборонені продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання та сертифіката якості (зауважте, продавати любительський улов не можна).
Аналогічно заборонений продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сітних знарядь лову та інших  пристосувань застосування яких заборонено правилами рибальства.
Івано-Франківський рибоохоронний патруль звертається до рибалок-аматорів та мешканців області  та району з проханням не залишайтесь осторонь у справі охорони та збереження рибних запасів, допомагайте державним інспекторам рибоохорони виявити випадки браконьєрства на водоймах, не влаштовуйте самі на берегах річок та озер сміттярки, дбайте про чистоту води. Гаряча лінія Івано-Франківського рибоохоронного патруля (097)392-72-80. 
Шановні краяни! Ми повинні розуміти, що лише спільними зусиллями, активною громадською позицією, підвищенням власної свідомості,  дбайливим ставленням до навколишнього природного середовища, збереженням та раціональним використанням водних живих ресурсів ми зможемо зберегти безцінний дар, який нам надала природа!
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *