Дебати від DESPRO «Навіщо громадам об’єднуватись»

25 квітня в Івано-Франківську відбулися публічні дебати на тему «Навіщо громадам об’єднуватись». Організаторами заходу виступили швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, обласної державної адміністрації та Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

За словами організаторів, DESPRO проводить такі дебати по всій країні аби донести до людей всебічну інформацію щодо сутності реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також щодо децентралізації владних повноважень. «Розповіді про переваги реформи мають зовсім іншу вагу, коли звучать з вуст голів об’єднаних громад з усіх регіонів України та представників місцевої громадськості», – зазначали вони.

У дебатах взяли участь генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов, заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський, керівник  швейцарсько-українського проекту проект «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO» Оксана Гаринець, голови й депутати місцевих рад, представники педагогічних та медичних колективів Городенківського, Рогатинського, Рожнятівського, Тисменицького, Тлумацького районів Івано-Франківської області та керівники ОТГ з Полтавської, Чернівецької, Тернопільської областей.

Відтак в межах заходу учасники обмінялися думками щодо теорії та практики реформи місцевого самоврядування, територіальної організації влади, а також децентралізації владних повноважень.

Окрім цього, в межах дискусій присутні у залі, за допомогою спеціального пульту мали можливість одразу голосувати за ту чи іншу сторону обговорення.

Дискусія торкалась перспектив розвитку освітньої сфери та сфери охорони здоров’я об’єднаної громади, а також можливостей для активізації місцевого економічного розвитку об’єднаних громад.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *