Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На засіданні Держкомісії ТЕБ і НС обговорено питання вжиття превентивних протипожежних заходів

Учора перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка взяла участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням віце-прем’єр-міністра України-міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, яке пройшло у режимі відеоконференції.

Під час наради розглянуто питання заходів щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період, а також про підготовку місць масового відпочинку на водних об’єктах країни для прийняття відпочивальників.

Повідомлялося про формування негативної тенденції до збільшення кількості пожеж у природних екосистемах.

«У середньому кожної доби фіксується 150 таких пожеж і зараз їх кількість перевищила 21% від усіх пожеж у державі», – зазначив голова ДСНС Микола Чечоткін. Він також звернув увагу на загоряння на полігонах твердих побутових відходів та стихійних сміттєзвалищах, яких з початку року зафіксовано вже 170 випадків.

Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко особливу увагу акцентував на протипожежних заходах.

«Ще 30 березня ми розробили конкретний план заходів, яким передбачено створення 8 регіональних центрів оперативного реагування, які будуть працювати по всій Україні. До них залученні 11 тисяч одиниць техніки та 22 тисячі особового складу. Також визначили найбільші зони ризику виникнення пожеж під час літнього періоду – це Чернігівська, Закарпатська, Харківська і Одеська області», – повідомив Геннадій Зубко.

Микола Чечоткін повідомив, що загострення пожежної обстановки розпочалося у квітні і продовжується до цього часу у зв’язку із масовим проведенням польових робіт та відвідуванням населенням лісових масивів та рекреаційних зон.

Голова ДСНС також зауважив на необхідності забезпечення приведення пляжів у відповідність до Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, а також проведення роботи з керівниками підприємств, установ і організацій та дитячих оздоровчих закладів, у яких є водні об'єкти, стосовно дотримання встановленого порядку на місцях для купання.

Також він підкреслив, що вже сьогодні необхідно налагодити на постійній основі інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення через засоби масової інформації щодо дотримання правил безпеки під час перебування на воді.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *