На урядовій селекторній нараді обговорено новий порядок призначення субсидій окремим категоріям населення

Під головуванням міністра соціальної політики України Андрія Реви 4 травня відбулася селекторна нарада щодо нового порядку призначення субсидій і удосконалення механізму забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

У її роботі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський, директор департаменту соціальної політики ОДА Володимир Корженьовський, директор обласного відділення Фонду соціального захисту населення інвалідів Василь Жураківський.

Андрій Рева детально проінформував представників регіонів про зміни, які прийняті Урядом України стосовно порядку надання житлових субсидій та механізму забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

Міністр соціальної політики наголосив, що прийняті Урядом зміни  щодо надання житлових субсидій направлені на встановлення  соціальної справедливості, а не на зменшення кількості субсидіантів. «Системне вивчення питання підтвердило, що субсидії отримують досить небідні люди», – заявив міністр. – Минулого опалювального сезону житлову субсидію отримали понад 28,5 тис. домогосподарств, які проживають у квартирах площею понад 120 кв. м та понад 23,4 тис. домогосподарств, які проживають в будинках понад 200 кв. м. Варто зазначити, що така ситуація досить нерівномірна по Україні».

«Усе, що ми зараз робимо, повинно бути підпорядковане ініціативі – не зменшення кількості субсидіантів, не скорочення субсидій, а верифікації. Для того, щоб субсидію отримували ті люди, яким вона дійсно потрібна», – додав  Андрій Рева.

Також зазначено, що з 1 травня цього року призначення житлової субсидії здійснюється за новим зразком, який враховує доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяв і декларації для таких категорій отримувачів:

– внутрішньо переміщені особи;

– особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

– особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

– сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у помешканнях осіб;

– сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують єдиний соціальний внесок;

– сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сімї протягом останнього року;

– сім’ям, які станом на травень 2018 року мають понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року (загальна сума заборгованості, що не впливає на призначення субсидії, не повинна перевищувати 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 340 грн).

Стосовно другого питання селекторної наради щодо впровадження нової системи забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив, що Уряд вніс зміни до деяких постанов Кабінету міністрів України, що передбачає зміну порядку перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки осіб з інвалідністю; запровадження оплати підприємству «за фактом»; покращення процесу забезпечення особи ТЗР шляхом реалізації визначеного законом права на вибір виробу, отримання виробу в чітко встановлений термін та забезпечення соціального супроводу людини, що користується ТЗР; компенсація за бажанням особи з деяких засобів реабілітації; зменшення часу в процесі забезпечення ТЗР особи.

Урядовець зазначив, що прийняття постанови надасть системності політики соціального захисту осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб та посилить індивідуальний підхід до забезпечення засобами, що відповідає їх потребам та дозволить вести максимально незалежний спосіб життя.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *