Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Необхідно скоординувати спільні зусилля задля зменшення екологічних ризиків

Сьогодні під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки відбулося розширене засідання колегії державної екологічної інспекції в області. Цей захід відбувся за участі начальника Державної екологічної інспекції в області Ігоря Стефурака, представників обласного управління водних ресурсів, управління екології та природних ресурсів ОДА, громадської ради при інспекції, керівників інспекції та районних державних адміністрацій.

Відкриваючи засідання колегії, Марія Савка наголосила, що основними завданнями виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є розвиток економіки, покращення інвестиційного клімату. Однак, поряд з цим необхідно скоординувати спільні зусилля задля зменшення екологічних ризиків.

«2017 рік у цьому напрямку був достатньо ефективний. Прийнято обласну програму охорони навколишнього середовища, завдяки якій значний фінансовий ресурс спрямований на заходи, що забезпечують покращення екології Івано-Франківщини. 175 млн грн з обласного бюджету та 30 млн грн з Державного екологічного фонду були спрямовані на покрашення екологічної ситуації нашого регіону. На порядок денний сьогодні ми повинні винести ті екологічні ризики, які ще не подолані та скоординувати зусилля для забезпечення екологічної безпеки мешканців краю», – підкреслила посадовець.

На колегії йшлося про основні проблеми області у сфері екології. Зокрема, здійснення державного нагляду за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, основні проблеми охорони атмосферного повітря, земельних, водних ресурсів, поводження з відходами, які виявлені за результатами заходів контролю, стан виконання закону України «Про відходи» в частині роздільного збирання сміття.

Важливо зауважити, що державними інспекторами з охорони навколишнього середовища в області впродовж 2017 року здійснено 682 перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства. За виявлені порушення складено 678 протоколів, притягнуто до адміністративної відповідальності 674 особи, п’ять протоколів передано до судових органів.

Також на засіданні розглянули проблематику лісового господарства, природно-заповідного фонду та захисту біоресурсів.

Додамо, що для ефективного вирішення екологічних проблем в області на колегії було запропоновано провести низку робочих зустрічей з керівниками органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *