Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обговорено програму сталого розвитку лісового господарства в Карпатах

В Івано-Франківську відбулася нарада-семінар про виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат».

В Івано-Франківську відбулася нарада-семінар про виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат».

У нараді взяли участь науковці Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П. С. Пастернака, керівництво обласного управління лісового та мисливського господарства, представники Всесвітнього фонду природи (WWF), Івано-Франківської організації Товариство лісівників України, громадські активісти.

Директор УкрНДІгірліс Олексій Голубчак зазначив, що в лісах українських Карпат відбувається масштабна зміна порід, що є результатом економічного підходу до ведення лісового господарства в минулому.

«Вчені сходяться на тому, що масштабність змін у лісах, яка охопила весь Карпатський регіон, є остаточною причиною зниження біотичної та абіотичної стійкості деревостанів. Тому основним принципом ведення лісового господарства на екологічно зорієнтованих засадах має стати розробка та реалізація програми сталого розвитку лісового господарства в Карпатах. Основною метою цієї програми повинна виступати охорона довкілля та забезпечення нормальних умов для проживання людей за принципами раціонального та сталого лісокористування», – зазначив науковець.

Про методику ідентифікації пралісів, квазі-пралісів і природних лісів та результати її застосування в регіоні Українських Карпат розповів доктор сільськогосподарських наук, головний науковий співробітник УкрНДІгірліс Юрій Шпарик.

Куратор Всесвітнього фонду дикої природи в Україні, кандидат біологічних наук Роман Волосянчук говорив про подальші кроки імплементації Закону України щодо охорони пралісів та наголосив, що вилучення старовікових лісів з територій лісгоспів не відбуватиметься.

Начальник Івано-Франківського ОУЛМГ Руслан Осташук переконаний, що до питання пралісів потрібно підійти виважено та об’єктивно, враховуючи особливості Карпатського краю, інтереси деревообробних та курортних підприємств. Також керівник управління закликав головних лісничих впорядкувати відповідну документацію та звірити таксаційні описи лісових насаджень на території лісгоспів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *