Понад чотири з половиною мільйони українців підписали декларації із сімейними лікарями

Держава законодавчо закріпила завдання – інтегрувати якісні медичні послуги на сільських територіях. Сьогодні сільське населення в Україні складає 32% і саме жителі цих населених пунктів першочергово потребують якісних медпослуг. Адже лише у 28% амбулаторіях є водозабезпечення, і третина з яких – це колодязі; у 18% є санвузли; забезпечення необхідним лікарським обладнанням знаходиться на рівні 20%; а забезпеченням автотранспортом складає близько 17%.

«У вересні цього року ми відкриємо перші найсучасніші амбулаторії. Однак ми повинні пам’ятати, що доступна і якісна медицина у сільській місцевості – це не просто будівництво нових фельдшерсько-акушерських пунктів. У першу чергу, це затвердження мінімального обсягу медичного обладнання, яке має бути в кожному селі», – зазначив народний депутат України Сергій Березенко під час виступу на конференції «Імплементація програми Президента України. Медична реформа у сільській місцевості».

Народний обранець підкреслив, що на сьогодні декларації з лікарями вже підписали 4,5 млн українців – і це рекордні темпи у європейському масштабі. Він також розповів, що держава виділила 5 млрд грн. на реалізацію закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», зокрема, будівництво амбулаторій.

Сергій Березенко зазначив, що з квітня розпочалася кампанія підписання декларацій із сімейними лікарями. «За цей час підписалося 4,5 млн. людей, це понад 10% населення. Це шалені темпи, ніде  серед країн Європи, які впроваджували таку систему, подібних темпів не було. Це означає, що попри позицію скептиків, люди довіряють реформам і хочуть отримувати нову якість медобслуговування»,-  зауважив народний депутат.

Окрім того, він повідомив, що  з першого липня має запрацювати Національна служба здоров’я. «Ми всіляко допомагаємо Міністерству щоб ця ініціатива реалізувалася, і з першого липня плануємо, що вже за укладеними деклараціями держава почне платити гроші на конкретні амбулаторії чи на центри первинної медико-санітарної допомоги. Це 370 грн. плюс коефіцієнти. Кошти залишаться на місцях, що  дозволить амбулаторіям платити заробітну плату сімейному лікарю у  сумі не менше 15 тис. грн., а  це в 4 рази більше, ніж вони отримують сьогодні»,- сказав С.Березенко, додавши, що це також дозволить підвищити заробітну плату молодшому медичному персоналу.

Сергій Березенко також повідомив, що з липня цього року буде остаточно затверджений табель оснащення амбулаторій. Він також вважає  доцільним, щоб автомобілі для амбулаторій закуповувалися на рівні ОДА. «Я буду категорично проти, щоб ці автомобілі централізовано закуповувалися в Києві, оскільки це може бути трактовано, як бажання комусь на цьому заробити. Вони також не мають купуватися на рівні одної ОТГ, бо ми втратимо кошти. Якщо ОДА купить на всю область, це буде серйозна економія»,- додав він.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *