Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прикарпатський університет допомагає місцевому самоврядуванню реалізувати концепцію розвитку регіону

 

 
Про підтримку місцевої влади йшлося під час спільної зустрічі за участю ректора Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігоря Цепенди, викладачів, студентів, представників органів місцевого самоврядування області, ОТГ, голів районних рад та РДА, районних відділень «Асоціації міст України» і представників Європейських фондів Центру європейських проектів – директора центру Лешека Буллера та експерта спільного технічного секретаріату Програми Польща-Білорусь-Україна Лоліти Гедо.
Учасники зустрічі отримали корисну інформацію про конкретні механізми та шляхи отримання коштів Європейського Союзу на прикладі нині існуючих конкурсів у Польщі для вищих навчальних закладів, проектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна в перспективі до 2020 року.
«Сьогоднішня зустріч – це наша спільна ініціатива, це крок до того, щоб поєднати науку з тими завданнями, які зараз стоять перед місцевим самоврядуванням. Ми хочемо реалізувати концепцію, притаманну європейським університетам – займатися не лише освітою та навчанням, але й допомагати розвиватися регіонам, в яких ми живемо», – зазначив під час зустрічі Ігор Цепенда.
Лешек Буллер, директор Центру європейських проектів, детально розповів про діяльність центру, реалізацію програм та проектів в напрямку міжнародного співробітництва. Зокрема, про Програму транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, яка діє вже 15 років та фінансується Європейським Союзом у рамках політики сусідства. Він також висловив зацікавленість у співпраці з науковцями та органами місцевого самоврядування.
Лоліта Гедо, експерт спільного технічного секретаріату Програми, поінформувала учасників зустрічі, що бюджет Програми на 2014-2020 роки становить 183 млн євро і побудований на чотирьох тематичних цілях: спадщина, доступність, безпека та кордони. У цьому контексті вона звернула увагу на фінансування трьох типів проектів: великі інфраструктурні, регулярні та мікропроекти. Щодо останніх, то варто зазначити, що конкурсний набір проходитиме з 1 серпня по 31 жовтня поточного року. Експерт також розповіла, що для фінансування проектів найбільша сума становить 60 тисяч євро, а найменша – 20 тис. євро. Кожному із аплікантів надається до 12 місяців для реалізації ідеї. Для цього заявник отримує 85% коштів до початку втілення проекту.
Для учасників зустрічі було проведено практичний семінар щодо подання заявок, оформлення відповідних аплікацій, складання та надання документів на проекти та гранти ЄС з питань місцевого і регіонального розвитку.
Представники об’єднаних територіальних громад заявили про велику користь заходів такого роду та висловили сподівання на плідну співпрацю з університетом та європейськими фондами. «Ми хочемо навчитися налагоджувати транскордонну співпрацю. Найактуальніше для нас це дороги. Також у нас є багато проектів, які стосуються дошкільних навчальних закладів, шкіл, вуличного освітлення тощо. Ми намагаємося робити якомога більше для нашої громади. Сподіваємося, що такі зустрічі допоможуть нам знайти партнерів», – зазначила Віра Пасічняк, начальник загального відділу Войнилівської ОТГ.
Зазначимо, організатором заходу виступив проектно-освітній центр «Агенти змін» Прикарпатського національного університету.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *