Ярмарок професій – допомога в професійному виборі

       Можливо, найскладніше для молодої людини зробити крок, який багато в чому визначить її подальшу долю, – правильний вибір професійного шляху. Недаремно кажуть, що людина народжується двічі – перший раз з’являється на світ як жива істота, а другий – як особистість, коли обирає справу свого життя, свою професію. Цей важливий крок повинен бути добре обдуманим, цілком усвідомленим, інакше чекає розчарування, даремно витрачені роки, випадковий вибір професії може бути вдалим тільки випадково.

	   Тому з року в рік учнів шкіл хвилює питання як вибору професії так і вибору навчального закладу. І це добре, якщо проблема вибору професії турбує – це свідчить про соціальну і психологічну зрілість. Гірше, якщо випускнику все одно: мама за ручку відведе в юридичний ВНЗ (тому що "нібито подобається" історія), а потім виявиться, що він терпіти не можете складати нудні папірці і спілкуватися з людьми.Вибір навчального закладу, а згодом професії значною мірою впливає на все наступне життя людини. Тут не можна покладатись на випадковістьтаквапитися.

      Самез метою допомоги  учням  у виборі майбутньої професійної діяльності  24 квітня 2018 року фахівцями з профорієнтації Надвірнянської районної філії Івано – Франківського обласного центру зайнятості  під керівництвом Володимира Петрішака організовано Ярмарок професій. Даний захід відбувався в Надвірнянській ЗОШ № 4. В заході взяли участь представники вищих та професійно – технічних навчальних закладів нашої області, а саме:

  • Прикарпатський національний університет імені 

В. Стефаника;

  • Івано – Франківський коледж фізичного виховання;
  • Івано – Франківський коледж технологій та бізнесу;
  •  Інститут управління природничими ресурсами « КРОК»;
  • Надвірнянський коледж Національного транспортного університету;
  • Надвірнянське ПТУ №11.

       Розпочала захід фахівець з профорієнтації Ірина Кисляк, яка ознайомила присутніх з метою проведення та представила представників навчальних закладів. А також Ірина Русланівна наголосила на важливості правильного обрання професії чи спеціальності. Адже відомо, що коли людина працює із задоволенням, вона не помічає часу і втоми. А невірно вибраний в юності шлях у подальшому може привести до розчарування.

	           В ході другого етапу заходу школярі та їхні вчителі безпосередньо поспілкувалися  з представниками різних навчальних закладів, дізнатись про умови вступу та можливості навчання, перелік професій та спеціальностей, якими можна оволодіти в освітніх закладах, та пільги, якими може скористатися абітурієнт,бажаючі проходили профдіагностичне тестування  з допомогою фахівців центру зайнятості.

Сподіваємося, що даний захід допоможе школярам у правильному виборі і серед них будуть майбутні учні представлених на ярмарку навчальних закладів, які в майбутньому стануть майстрами обраної справи. Адже висока майстерність та професійність були і залишаються в ціні. 
 
 
 
Надвірнянська районна філія
Івано – Франківського обласного центру зайнятості

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *