Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Демографічні характеристики домогосподарств Івано-Франківщини

Головне управління статистики інформує. З метою дослідження основних соціально-демографічних характеристик сімей області проведено опитування домогосподарств, відібраних для обстеження умов їхнього життя у 2018 році.
За отриманими результатами, на Прикарпатті проживає 449,7 тис. домогосподарств, що становить 3% загальної їх кількості по Україні. З них 54,8% проживають у сільській місцевості, 45,2% – у міських поселеннях.
Підсумки опитування свідчать, що середньостатистична родина нашого краю складається з трьох осіб. Водночас 36,8% – це сім’ї з чотирьох та більше осіб, 26,3% та 23,8% – родини, у складі яких три та дві особи відповідно, 13,1% – одинаки. Серед регіонів країни Івано-Франківщина посідає друге місце за часткою сімей, у складі яких чотири та більше осіб.
Близько половини (47,8%) родин виховують дітей віком до 18 років, серед них 74,8% – одну дитину, 20,9% – двох, решта – трьох і більше дітей. У складі понад половини домогосподарств з дітьми є три та більше дорослих осіб, у 42,9% цих сімей – дві особи, разом з тим, 5,2% домогосподарств утримує лише одна доросла особа, у більшості з них виховується по одній дитині.
Серед домогосподарств без дітей майже кожне четверте – одинаки, з яких 69,6% – особи непрацездатного віку.
Добробут домогосподарств залежить від наявності та кількості працюючих осіб у їх складі. За отриманими результатами, працюючі особи є у складі майже 80% родин нашого краю. Зокрема, більше половини сімей має двох працюючих осіб, 40,2% – тільки одну, а 9% – трьох і більше таких осіб.
Коефіцієнт економічного навантаження на працюючого члена домогосподарства (відношення загальної кількості членів домогосподарства до кількості працюючих) в області становить 2,19 (в Україні – 2,50). Серед регіонів цей показник найвищий у Волинській області – 3,47, найнижчий у м.Києві – 2,10.

Довідки за телефоном: (0342) 79-20-02
Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *