День Героїв у м. Івано-Франківськ     27 травня 2012 року в м. Івано-Франківську відбулося громадянське віче і панахида з нагоди Дня Героїв на яку відправилася делегація організації братства ОУН-УПА у складі 9 осіб. Цього року організатори дещо оновили  щорічну програму святкувань й запропонували громадськості не тільки традиційні поминальну панахиду й віче, але урочисту ходу громадськості та історичну реконструкцію боїв УПА з НКВД.
На Вічевому майдані зібралися ветерани Української повстанської армії з усіх районів і міст Прикарпаття, керівники обласної, районних держадміністрацій і міські голови міст, представники політичних партій та організацій, військовослужбовці, пластуни та жителі міста, щоб вшанувати Героїв України.

Учасники віча тримали національні державні прапори та ветеранів УПА. Із вітальними словами й закликами пам’ятати подвиг українських повстанців, вшановувати пам’ять про них і примножувати здобутки до учасників заходу звернулися голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови ОДА Роман Іваницький, заступник міського голови Михайло Верес.
 Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус у своєму виступі констатував, що нині немає єдності патріотичних сил. "А всі ми маємо єднатися не під партійними прапорами, а під єдиним прапором України – синьо-жовтим", – наголосив він. Він закликав учасників віча бути достойними героїв України Бандери, Петлюри, Коновальця та інших. Усі виступаючі закликали до єдності і збереження самостійності держави. Виступи чергувалися виконанням повстанських і стрілецьких пісень. Потім учасники віча урочистою ходою під звуки духового оркестру пройшли вулицями міста до Меморіального скверу, де поховані січові стрільці, і поклали вінки та квіти на їхні могили. Там священики відслужили поминальну панахиду за загиблими.

Відтак у міському парку ім. Шевченка пройшло театралізоване дійство — реконструкція повстанського бою, під час якого актори продемонстрували фрагмент боротьби між вояками УПА та загоном НКВД. Після того всі ветерани попрямували до польової кухні, де їх пригощав українським борщем «шеф-кухар» — депутат міськради, член Мальтійської служби Андрій Тютюник.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *