Денис Шмигаль: Для розробки проекту стратегії розвитку Івано-Франківщини необхідно вивчити кращі практики європейських країн

Сьогодні голова облдержадміністрації Денис Шмигаль провів нараду з питань розробки проекту Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки.
«Діюча стратегія розвитку області – це якісний документ, у відповідності до якого Івано-Франківщина розвивалась упродовж п’яти років. Вважаю, що його доцільно взяти за основу. Однак, сьогодні набагато більше викликів, які необхідно врахувати при розробці нової Стратегії розвитку. Ми маємо сформувати її з урахуванням створення об’єднаних територіальних громад», – зазначив очільник області.

«Сьогодні ми повинні розпочати роботу над формуванням Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки, яка буде давати нам змогу розвивати проекти міжнародної транскородорної співпраці, – зауважив Денис Шмигаль. – Наразі діє стратегія регіонального розвитку до 2020 року. До 1 липня 2020року необхідно сформувати та затвердити на сесії обласної ради Стратегію розвитку області на 2021-2027 роки, що співпадає з плановим циклом Європейського Союзу – це семирічне планування дасть змогу нашій області брати участь в Європейських програмах транскордонної співпраці».

Посадовець наголосив, що при розробці цього проекту повинні бути визначені вектори розвитку області, ключові напрямки, які будуть стартовим майданчиком при досягненні цілей та місій стратегії, зокрема, розвиток дорожньої інфраструктури, туризму, промисловості, альтернативної енергетики, освіти, охорони здоров’я, культури, малого і середнього бізнесу, створення робочих місць, міжрегіональна співпраця та транскордонне співробітництво.

«У новому регіональному проекті будуть застосовані принципи планування на засадах смарт-спеціалізації, враховані пріоритети регіону щодо розвитку гірських та прикордонних територій. Для ефективної розробки цього проекту необхідно вивчати кращі практики розвитку країн Європи. Регіональна стратегія – це основа спільної ефективної роботи обласної державної адміністрації, обласної ради та інституцій громадянського суспільства на найближчі сім років. Ресурси області будуть сконцентровані на найбільш, з точки зору громади, пріоритетних напрямках», – підкреслив очільник області.

«Червоною лінією» в кожному з розділів Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки має бути доступність для осіб з інвалідністю до житла, транспорту, об’єктів соціально-культурної , освітньої та медичної сфер.

Також йшлося про вимоги нормативно-правових актів щодо порядку розробки Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки та план-графік розробки цього документа.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *