Денис Шмигаль: Маємо ефективно використовувати кошти Державного фонду регіонального розвитку

50 відсотків коштів повинні бути спрямовані на мости і дороги, 70 відсотків об’єктів мають бути готовими до здачі в наступному році. Такий принцип формування переліку об’єктів Державного фонду регіонального розвитку озвучив голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль сьогодні під час щотижневої онлайн-наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.
Про завершення цьогорічних проєктів, що фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку, освоєння субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток та принципи формування ДФРР на наступний рік мовилося під час чергової селекторної наради.

За інформацією директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимира Рачкевича, у 2019 році на 51 проєкт регіонального розвитку Івано-Франківській області, що фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку, передбачено 282 719,491 тисяч гривень. Із них 5 проєктів розвитку спортивної інфраструктури, 2 проєкти розвитку культури, 26 проєктів – освіти (загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади), 4 проєкти – охорони здоров’я, 10 проєктів щодо доріг та мостів, один проєкт водопостачання та три інших галузей.

Станом на 4 листопада поточного року отримано 199 907,495 тис. гривень (70,7 відсотка до передбаченої суми), освоєно 87 073,461 тис. гривень (43,6 відсотка до отриманих). Основними причинами не освоєння коштів щодо восьми об’єктів є тендерні процедури, що тривали упродовж жовтня та стан співфінансування.

Проаналізувавши недоліки цьогорічного Державного фонду регіонального розвитку, Денис Шмигаль озвучив пріоритети та принципи формування ДФРР на наступний рік.

«У першу чергу 50 відсотків має бути спрямовано на мости і дороги. Тут у мене немає особистих пріоритетів чи побажань, є принципи, як ми маємо ефективно використати ці кошти. Найперше – це співфінансування дорожньої і мостової інфраструктури, а також розробка проектно-кошторисної документації. Щоб ми могли своєчасно залучати додатковий ресурс або з субвенцій, або з окремої стрічки в бюджеті на капітальні ремонти, будівництво, реконструкцію або відновлення мостів та доріг. Відповідно, других 50 відсотків будуть спрямовані на об’єкти соціально-економічної сфери. Їх перелік має бути сформований за принципом 70 % готовності об’єкта до здачі в експлуатацію. Тобто 70 відсотків об’єктів, які будуть внесені в ДФРР, мають бути готовими до здачі в експлуатацію у 2020 році. Така має бути сформована спроможність. Це вимога Кабінету міністрів України, це озвучував Прем’єр-міністр і я теж буду наполягати на цій позиції, щоб ми формували таким чином перелік об’єктів, аби наступного року вони могли бути зданими», – наголосив очільник Прикарпаття.

При формуванні ДФРР будуть враховувати також проєкт уряду про будівництво наступного року 100 опорних шкіл, 100 садочків та 100 стадіонів. Щодо реалізації проєктів за кошти субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів задля соціально-економічного розвитку, ризиків невчасного завершення, тобто незавершених об’єктів, не передбачається, можлива тільки економія коштів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *