Денис Шмигаль: Місцеві бюджети 2020 року повинні бути бездефіцитними

Сьогодні, під час щотижневої онлайн-наради під головуванням очільника обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля, говорили про основні параметри формування місцевих бюджетів на 2020 рік. Доповідала про засади формування місцевих бюджетів на 2020 рік, ключові дати та процедуру затвердження бюджетного процесу директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ірина Мацькевич.
Отже, розпочався процес формування бюджету на 2020 рік. 15 вересня Кабінет Міністрів України вніс проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» для розгляду у Верховній Раді України. 18 жовтня парламент підтримав проєкт основного фінансового документу держави на наступний рік у першому читанні. До 3 листопада уряд має подати у ВРУ доопрацьований проєкт Державного бюджету з урахуванням бюджетних висновків. До 21 листопада Верховна Рада має схвалити проєкт у другому читанні і до 1 грудня прийняти в цілому.

«Після поданням Кабміном доопрацьованого бюджету у ВРУ можна працювати і формувати місцеві бюджети. До 25 грудня місцеві бюджети повинні бути затверджені», – наголосила Ірина Мацькевич.

«Місцеві бюджети 2020 року повинні бути бездефіцитними. Це основна засада, яку необхідно врахувати при їх формуванні. Закликаю усіх на цьому зосередитися і добре попрацювати», – підкреслив Денис Шмигаль.

Відповідно до проекту Державного бюджету на 2020 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня становитиме 2027 гривень, з 1 липня – 2118 гривень, з 1 грудня – 2189 гривень. Мінімальна заробітна плата та соціальні стандарти у місячному розмірі із 1 січня становитимуть 4723 гривні, посадовий оклад працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – 2102 гривні. Індекс споживчих цін складатиме 106 відсотка. Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв збільшено в середньому на коефіцієнт 1,084. У загальному обсязі освітньої субвенції у наступному бюджетному періоді враховано видатки на зростання соціальних стандартів та контингенту учнів, що здобувають загальну середню освіту. Медична субвенція передбачена на І квартал 2020 року.

Із 1 квітня наступного року передбачено здійснення з державного бюджету видатків на оплату медичних послуг комунальним закладам охорони здоров’я за договорами з Національною службою здоров’я щодо медичного обслуговування населення в рамках програми медичних гарантій відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» У проєкті бюджету на наступний рік є нововведення щодо субвенції із соціального захисту. Так, не передбачається місцевим бюджетам субвенція із Державного бюджету для надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг та на допомоги з дітьми. Ці видатки будуть здійснюватися Міністерством соціальної політики України за окремою бюджетною програмою.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *