Денис Шмигаль: Необхідно активно та раціонально використовувати фінансові ресурси

Сьогодні голова облдержадміністрації Денис Шмигаль провів традиційну нараду, на якій проаналізували ситуацію у Верховинському районі щодо виконання бюджету, стану виплат заробітної плати працівникам бюджетних установ та проходження опалювального сезону.
Розпочалася нарада з представлення новопризначеного начальника управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області Заяця Сергія Сергійовича. Денис Шмигаль побажав йому успіхів у командній роботі на благо області.

Також очільник Прикарпаття зазначив, що на минулому тижні прийнято у другому читанні Державний бюджет. «Ключова дата для нас 25 грудня. До цієї дати повинні бути сформовані обласний і районні бюджети. Крім затвердження основного бюджету ми у грудні спробуємо затвердити також основні програми і основні фонди, а спільно з обласною радою до кінця року затвердимо всі розподіли коштів по обласному бюджету. Тому райони прошу підійти відповідально до цього питання і забезпечити у грудні крім прийняття бюджетів, а також затвердити основні програми і видатки з усіх фондів, щоби з початку 2020 року ми мали змогу оформити всю документацію і розпочати роботи», – зазначив Денис Шмигаль.

Про проблемні питання Верховинського району доповів перший заступник голови райдержадміністрації Ярослав Скуматчук. За його словами, основною проблемою є незабезпеченість бюджетними призначеннями на заробітну плату, яка станом на 15.11.2019 року складає 18042,5 тис. грн. Станом на 7 жовтня обсяг зареєстрованої кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати у бюджетній сфері по району склала 4 471,5 тис. гривень, в тому числі у закладах охорони здоров’я – 1 838,4 тис. грн, установах освіти – 1688,4 тис. грн, органах місцевого самоврядування – 508,2 тис. гривень, інші – 436,5 тис. гривень.

Денис Шмигаль висловив ряд питань і зауважень до керівництва району та наголосив, що не в повному обсязі вживаються додаткові заходи щодо спрямування наявного фінансового ресурсу на виплату заробітної плати, зокрема щодо перерозподілу коштів, отриманих від перевиконання дохідної частини місцевих бюджетів, неповної зайнятості працівників медичних установ тощо. Щодо коштів, яких не вистачає на сплату енергоресурсів та енергоносіїв, то, за словами очільника області, в район найближчим часом буде спрямовано 1 млн 700 тис. грн для цих потреб.

Денис Шмигаль наголосив, що органам виконавчої влади та місцевого самоврядування району необхідно спрямувати зусилля у напрямку пошуку додаткових джерел наповнення бюджету, ефективного та раціонального використання власних фінансових ресурсів, впорядкування мережі бюджетних установ. «Райдержадміністрації і райраді потрібно попрацювати над цими питаннями, щоби ми спільними зусиллями завершили цей рік без боргів перед людьми»,- зауважив керівник області.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *