Денис Шмигаль: Здоров’я громади – наш пріоритет

Про ситуацію та перспективи розвитку медичної галузі регіону йшлося на нараді у голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля. Зокрема, проаналізовано стан спорудження амбулаторій групової практики та монопрактики сімейної медицини, придбання службового автотранспорту, медичного обладнання та комп’ютерної техніки.
Зазначалося, що в області із 354,9 млн грн субвенції у І півріччі поточного року 188,6 млн грн спрямовано на будівництво 28 амбулаторій групової практики та монопрактики сімейної медицини. Уже введено в дію три амбулаторії у селах П’ядики, Старі Кривотули і Татарів. Всі вони будуть забезпечені службовим автотранспортом, для чого скеровано 40 млн грн.

Станом на сьогодні залишок неосвоєних коштів складає 110 млн грн. Керівник області наголосив, що він буде ініціювати на засіданні КМУ пропозицію для їх спрямування на будівництво ще 2-х амбулаторій, придбання 25 одиниць службового автотранспорту та доукомплектування існуючих амбулаторій медичним обладнанням та комп’ютерною технікою.

Під час наради також наголошувалося на важливості будівництва Івано-Франківського обласного перинатального центру. Це дозволить забезпечити 3 тис. пологів на рік, ефективно впроваджувати сучасні перинатальні технології, забезпечити недопущення випадків материнської смертності, попереджувати малюкову смертність, виходжувати недоношених немовлят та впроваджувати другий етап їх реабілітації.

«Хоча за останніх 8 років кардинально зменшились показники материнської з 8 до 2 випадків та перинатальної з 106 до 87 випадків смертності, в області вдається виходжувати близько 200 дітей при народженні з вагою до 1500 грам, але Івано-Франкіщина залишається єдиною областю, де немає сучасного перинатального центру. А його добудова і введення в експлуатацію дозволить рятувати значно більше жінок і дітей, а кожне життя безцінне!», – наголосив Денис Шмигаль.

Довідково

У 2011 році розпочато будівництво перинатального центру. Вартість будівництва І-ої черги сучасного перинатального центру становила 53,6 млн грн. (в цінах 2011 року), з яких станом на 01.01.2017 року освоєно 18,9 млн грн. Готовність об’єкта – 21%. На даний час відкориговано проектно-кошторисну документацію. Через відсутність коштів у 2014 році будівництво було законсервоване на 10 років.

Для завершення реконструкції та будівництва обласного перинатального центру необхідно 370 млн гривень.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *