Державна санітарно-епідеміологічна служба інформує.

У зв'язку зі спекотними погодними умовами, нехарактерними для клімату нашого регіону, Державна санітарно-епідеміологічна служба повідомляє, що показники мікроклімату на робочих місцях регламентовано «Санітарними нормами мікроклімату виробничих приміщень» (ДСН 3.3.6.042-99), які затверджено постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.1999 №42, СНиП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция и кондиционирование воздуха», державними будівельними нормами ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення», з якими можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.
Держсанепідсдужба  рекомендує для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках здійснення таких заходів;
-застосування сонцезахисних пристроїв на вікнах;
застосування вікон з тонованим склом:
застосування локальних кондиціонерів;
застосування централізованих систем кондиціювання, охолодження та вентиляції в будинках;
застосування повітряних завіс на входах у будинки;
адміністративне регулювання режиму праці (скорочення робочого дня, зміна початку та закінчення робочого дня, застосування кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну тощо);.
заcтоcування звичайних електричних вентиляторів.
При роботі на відкритому повітрі:
застосування головних уборів та сонцезахисних окулярів, декілька перерв з прийняттям прохолодного душу; забезпечення працівників прохолодною водою;
забезпечення працівників і населення безпечною питною водою, з  метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода повинна містити мінеральні солі та мікроелементи.
Для профілактики порушень імунної системи рекомендовано вітамінопрофілактику та овочеві дієти.
 З метою попередження погіршення самопочуття працівників, зниження їх працездатності, та на виконання ст. 13 Закону України «Про охорону праці» пропонуємо довести зазначені заходи щодо створення працівникам нормативних значень параметрів мікроклімату до відома власників та  суб'єктів господарювання.
 Рекомендації Державної санітарно – епідеміологічиої служби України та відомих гігієністів населенню щодо послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках, офісних приміщеннях розміщено на офіційному сайті Держсанепіделужби України (www.dsesu.gov,ua).

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *