Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Держенергонагляд інформує про переваги багатозонного лічильника електричної енергії


В час зростання тарифів на комунальні послуги, в тому числі на електроенергію, економічно вигідним для населення області буде встановлення багатозонного (багатотарифного) лічильника обліку електричної енергії, пояснимо  чому.


В час зростання тарифів на комунальні послуги, в тому числі на електроенергію, економічно вигідним для населення області буде встановлення багатозонного (багатотарифного) лічильника обліку електричної енергії, пояснимо  чому.
Багатозонний або багато тарифний  лічильник дає змогу економити кошти за спожиту електроенергію завдяки тому, що у визначені години доби (в години мінімальних навантажень в електромережі, тобто у нічний час – в період дії знижених тарифів на електроенергію) він рахує кіловати за зниженим коефіцієнтом, тобто тарифом. Існує два види таких лічильників – дво- та тризонні.
Двохзонний лічильник ділить добу на дві частини : від 7-00 до 23-00 обліковує спожиту електроенергію за тарифом з коефіцієнтом 1, тобто за звичайним тарифом. А від 23-00 до 7-00 – з коефіцієнтом 0,5, тобто на 50% дешевше.
Тризонний лічильник ділить добу на три частини : у години пікових навантажень енергетичної системи від 8-00 до 11-00 рахує спожиту електроенергію з коефіцієнтом 1,5   ( у півтора рази дорожче), від 7-00 до 8-00, від 11-00 до 20-00 та від 22-00 до 23-00 з коефіцієнтом 1, а від 23-00 до 7-00 – з коефіцієнтом 0,4 , тобто дешевше на 60%.
Інформацію щодо часу користування електроенергією протягом доби зонний лічильник фіксує завдяки вбудованому у ньому годиннику. Тому зонний облік буде вигідним для Вас, якщо більшість електроприладів Ви використовуєте вночі або ж можете перенести на нічний час роботу електроприладів великої потужності – кондиционерів, бойлерів, тепловентиляторів, теплої підлоги, електроопалення і т.д. Скоригувати таке енергоспоживання допоможе побутова техніка із таймерами, які слід налаштовувати на роботу вночі.
Якщо Ви міркуєте над тим, який тариф буде вигіднішим саме для Вашого способу життя, визначитись допоможуть наступні поради:

  • Якщо Ви обрали тризонний тариф, будьте уважні – в години пікових навантажень на мережі (з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00) Вам доведеться платити за спожиту електроенергію на 50% дорожче від звичайного тарифу. Тож перш ніж перейти на тризонний тариф, потрібно пересвідчитися, що в години пікових навантажень Ви споживатимете електроенергію у мінімальних обсягах.

  • Із двозонним тарифом Ви заощаджуватимете у будь-якому випадку, адже максимальна ціна 1 кВт/години дорівнює її вартості за звичайним тарифом в денний період доби.

 Для того, щоб встановити багатозонний (багатотарифний) лічильник без збільшення обсягів енергоспоживання, звертайтесь до інформаційно-консультаційного центру ПАТ «Прикарпаттяобленерго» за місцем обслуговування, де Вам допоможуть підібрати електролічильник та роз’яснять процедуру його встановлення, а також допоможуть укласти договір із енергопостачальною компанією на постачання електроенергії за диференційованим тарифом та здійснити процедуру параметризації Вашого  лічильника.
Якщо Ви встановите багатозонний лічильник електричної енергії, то одночасно долучитись до енергетичної безпеки України, оскільки в нічні години при мінімальному споживанні електроенергії  існує  її надлишок в енергосистемі, тому генератори електростанцій треба виводити на мінімальний режим виробництва електроенергії, а для відновлення номінального режиму генерації електричної енергії необхідні значно більші енергоресурси ( газ, вугілля, мазут ). 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *