Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Діюча Постанова КМУ щодо створення опорних шкіл має бути відкоригована відповідно до потреб ОТГ, — Геннадій Зубко

Реформа децентралізації передбачає новий, якісний рівень надання послуг в громадах, що об’єдналися, тих громадах, які що вже сьогодні взяли на себе нові повноваження, в тому числі і в галузі освіти.

Реформа децентралізації передбачає новий, якісний рівень надання послуг в громадах, що об’єдналися, тих громадах, які що вже сьогодні взяли на себе нові повноваження, в тому числі і в галузі освіти.

Для цього влада надала цим громадам низку інструментів. По перше прийнято рішення про створення в Україні,  і в першу чергу в ОТГ,  нової освітянської моделі — моделі що передбачає формування шкільних округів.  В 2016 році держава запропонувала фінансову підтримку громадам, які ухвалять рішення щодо формування саме такої мережі. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час зустрічі з об’єднаними територіальними громадами в рамках поїздки до Дніпропетровської області.

У Дніпропетровській області участь у конкурсі на створення опорних шкіл взяли 41 школа в органах місцевого самоврядування, та 2 школи з об’єднаних територіальних громад, а всього в області налічується 879 середніх шкіл.  «Виникає питання: чому участь у конкурсі взяли лише дві ОТГ?! Голови ОТГ скаржитися,  що критерії формування опорних шкіл, які виписані у діючій Постанові КМУ, на справді не дозволяють реалізувати таку можливість. Тому Постанова має бути відкоригована відповідно до потреб ОТГ», — наголосив Геннадій Зубко.

Він закликав Департаменти освіти у кожній області спільно з ОТГ та органами місцевого самоврядування відпрацювати всі дискусійні питання: «Всі критерії щодо створення мережі опорних шкіл мають бути чітко відпрацьовані на місцях. Слід більше працювати із громадами, готуючи нормативні акти. Адже часто нормативи із Києва не відповідають місцевим реаліям. У цьому випадку маємо відпрацювати дискусійні питання з обласними департаментами освіти, аби врахувати думку громад. Це стане дієвим стимулом до оптимізації діяльності громад.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *