До Дня Соборності України у Надвірній відбулися урочисті заходи

  

  
В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.
З нагоди цієї значної події, 22 січня у районному будинку культури відбулися урочисті заходи участь у яких взяли заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, голова районної ради Іван Гурмак, керівник апарату райдержадміністрації Микола Кравчук,  заступник голови районної ради Ігор Писклинець, міський голова Зіновій Андрійович, депутати Івано-Франківської обласної ради, представники громадських організацій, вчителі та учні навчальних закладів міста та жителі району.                                      
Розпочався захід з виконання Гімну України та покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку та Стели Небесної Сотні.
З історичною довідкою виступив вчитель-методист Пнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Іван Калатан, який ознайомив  присутніх про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.
Святковий настрій для учасників заходу створили творчі виступи хору церкви Воздвиження Чесного Хреста м. Надвірна (керівник – Надія Мацьків), народногоаматорського вокального ансамблю «Бистрянка» (керівник – заслужена артистка України Ольга Молодій) та колядками, які дарували  учні Надвірнянської дитячої музичної школи (керівники – Олена Сільчук, Іванна Вінтоняк та Степан Мартинюк).
Завершився захід традиційно виконанням Гімну України.

  
  
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *