До Дня працівників торгівлі

Головне управління статистики в області інформує. Однією із найбільш поширених форм підприємництва є галузь торгівлі. Внесок торговельних підприємств у створення валової доданої вартості в області складає близько 15%. Чверть усіх підприємств – суб’єктів господарювання області – здійснювали оптову та роздрібну торгівлю. У 2017 році на цих підприємствах було зосереджено 15,2% найманих працівників області. У структурі реалізації продукції (товарів, послуг) області підприємствами оптової та роздрібної торгівлі забезпечено 25,7% обсягів, що у розрахунку на одного працюючого склало 1515,7 тис.грн (в цілому по області – 899,1 тис.грн).
Загалом, на 1 січня 2018р. у підприємств (юридичних осіб), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, налічувалось 797 магазинів та 125 напівстаціонарних об’єктів торгівлі. На даний час в області функціонують 3 гіпермаркети, 45 універсамів та супермаркетів, діяльність яких значно підвищує якісний рівень торговельного обслуговування населення.
Обсяг обороту роздрібної торгівлі підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) у 2017 році склав 19,3 млрд.грн. На одного мешканця області через торгову мережу у 2017р. продано товарів на 14 тис.грн. За індексом фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі (у порівнянних цінах), який склав106,8%, область посіла восьме місце серед регіонів України.
У 2017 році товарооборот понад 600 підприємств, основним видом економічної діяльності яких є оптова торгівля, становив 12,2 млрд.грн. Майже 30% обсягів займали продовольчі товари, серед яких понад 90% – продукція вітчизняних виробників.
Упродовж минулого року у сфері внутрішньої торгівлі освоєно 201,8 млн.грн капітальних інвестицій, іноземними інвесторами вкладено в цю галузь майже 109 млн.дол. США прямих інвестицій.
Довідково: За підтримки ініціативи працівників торгівлі та професійних спілок згідно з Указом Президента «Про День працівників торгівлі» від 5 червня 1995 року професійне свято в Україні відзначається щорічно в останню неділю липня.
Щиро вітаємо працівників сфери торгівлі зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, успішної діяльності, розвитку справи та приємних покупців.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *