До місцевих скарбниць Прикарпаття надійшло майже 104 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами

За січень – липень 2020 року до місцевих бюджетів Івано-Франківщини сплачено 103,9 млн грн акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що на 12,1 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Найбільшими платниками акцизного податку з реалізації підакцизної продукції стали суб’єкти господарювання Івано-Франківського управління – 52,8 млн грн, Калуського управління – 15,8 млн грн та Коломийського – 15,2 млн гривень.

Загалом, суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території нашої області придбали 5771 ліцензію, зокрема:

– на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 2997;

– на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 2335;

– на право роздрібної торгівлі пальним – 52 ліцензії та 387 ліцензій на право зберігання пального.

Надходження до місцевого бюджету від плати за ліцензії на виробництво, право оптової, роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами склали 17,1 млн гривень.

Нагадаємо, згідно норм п.п.16 п.1 ст.64 розділу ІІІ Бюджетного кодексу акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Податковим кодексом визначено ставку цього податку в розмірі 5 відсотків з кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу. Сплачується податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації. Звітним податковим періодом для платників акцизного податку є календарний місяць.

Звертаємо увагу, що Законом України від 17.03.2020 року № 533 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» не відмінено застосування штрафних санкцій за порушення нарахування, декларування та сплати акцизного податку.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *