До уваги суб’єктів видавничої справи області щодо виконання норм Закону України «Про обов’язковий примірник документів»

Держкомтелерадіо України нагадує, що ним здійснюється контроль за своєчасним доставлянням обов’язкового примірника видань.

Книжкова палата України імені Івана Федорова здійснює державну бібліографічну реєстрацію та каталогізацію всіх без винятку видань, випущених в Україні, а також комплектує і зберігає повний і недоторканий фонд Державного архіву друку.

Оскільки має місце  не надання  обов’язкових примірників видань окремими  видавництвами України, Держкомтелерадіо направив листи-попередження  низці видавничих організацій, які порушують чинне законодавство щодо  своєчасного доставляння обов’язкових примірників книжкових та періодичних друкованих видань.

У Держкомтелерадіо  наголошують, що у разі подальшого невиконання цими та іншими суб’єктами видавничої справи норм Закону України «Про обов’язковий примірник документів», будуть змушені оформити адміністративні правопорушення та накласти на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців штрафи, які складають від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про обов’язковий примірник документів» та постанови Кабінету міністрів України від 10.05.2002 № 608 Книжкова палата України є одержувачем усіх видів видань усіма мовами, що вийшли в Україні, у тому числі малотиражних (до 100 примірників) видань, нормативно-правових актів у сфері стандартизації, метрології та сертифікації, усіх періодичних та продовжуваних видань. Відсутність у Книжковій палаті України обов’язкових примірників видань, їхнє часткове або невчасне отримання унеможливлюють системне поповнення Державного архіву друку, негативно впливають на об’єктивність зведених адміністративних даних, які характеризують динаміку та тенденції у видавничій сфері.

 Також Держкомтелерадіо продовжує вести Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

Станом на 1 листопада 2020 року, до Державного реєстру внесено 7625 суб’єктів видавничої справи, серед них 5805 – юридичні особи, 1820 – фізичні особи.

В Івано-Франківській області  зареєстровано 88  суб’єктів видавничої справи, які займаються видавничою діяльністю та виготовленням і розповсюдженням видавничої продукції.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *