Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ у Надвірнянському районі інформує.

Увага «гаряча лінія»

Увага «гаряча лінія»

19 грудня 2014 року гаряча лінія на тему «Сплата податку на додану вартість у контексті Податкового кодексу України» за тел. 2-21-79 з начальником відділу оподаткування та контролю об»єктів і операцій Тетяною Паньків.

 

Довкілля Надвірнянщини профінансовано на 1,6 млн. гривень

Саме таку суму з початку року надвірнянські платники екологічного податку сплатили до бюджетів усіх рівнів, що на 267 тис. грн. більше ніж торік. У середньомісячному виразі це 147,5 тис. грн., що на 24,3 тис. грн. більше середньомісячних показників минулого року. Відповідно до розподілу екологічного податку, визначеного Бюджетним кодексом України, із зазначеної суми до місцевої казни надійшло майже 568 тис. грн. податку.

Наразі на обліку в ДПІ у Надвірнянському районі перебуває 278 платників екологічного податку, із яких 125 підприємства, а решта 153 – підприємці.

Нагадаємо, що екологічний податок – це загальнодержавний обов’язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, викидів у водні об’єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, для забезпечення екологічної безпеки, а також безпеки життя та здоров'я громадян. Порядок справляння даного податку регулюється розділом VІІІ Податкового кодексу України.

 

Військовий збір – наближає мир в країні

На надвірнянщині майже 800 суб’єктів господарювання – податкових агентів – перераховують військовий збір, який запроваджений з серпня цього року. Його ставка – 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.

Об’єктом оподаткування є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або виплат і винагород, які нараховуються, виплачуються чи надаються платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами А також – виграші в державну та недержавну грошові лотереї, виграші, отримані від організатора азартної гри.

Платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, що отримують  доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи та фізичні особи-нерезиденти, що отримують доходи із джерела їх походження в Україні, а також податкові агенти.

По Надвірнянському районі надходження військового збору до державного бюджету з початку року склали майже 3 млн. грн. Це, до  речі,  1 відсоток в структурі наповнення загального фонду держбюджету.

Варто сподіватися, що платники військового збору усвідомлюють, що їх висока платіжна дисципліна робитиме свою справу у наближення миру. Адже цей збір використовується на потреби армії, зокрема, на проведення антитерористичної операції на сході України.

 

Звітуйте засобами Інтернет.

Щоразу при проведенні зустрічей із платниками податків фахівці ДПІ у Надвірнянському районі акцентують увагу відвідувач івщодо сучасної форми звітності засобами Інтернет. Це надає змогу платникам податків швидко та без перешкод звітувати до податкових, митних органів і не витрачати свій час, отримувати консультації в режимі он-лайн, замовляти довідки, тощо.

Платники податків мають можливість отримати безкоштовно електронні ключі в ДПІ у м. Івано-Франківськ. Відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис» електронний підпис є обов'язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

Тільки протягом цього більше 1 тис.платників податків отримали ключі електронного цифрового підпису.

Акредитований центр сертифікації електронних ключів знаходиться у приміщенні ДПІ у м. Івано-Франківськ.

Детальніша інформація в Центрі обслуговування платників ДПІ у Надвірнянському районі або за тел.. 2-90-57.

 

Дитячі новорічні подарунки вартістю до 609 гривень не оподатковуються

Вартість подарунків, якщо вона не перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (в розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного  року (1218 грн.)  не включається  до загального оподатковуваного доходу платника податку.

Якщо подарунок надаватиметься  у грудні 2014 р., то до загального оподатковуваного доходу платника податку цього місяця не включатиметься вартість подарунка в межах 609,0 грн. Вартість таких подарунків відображається в податковому розрахунку по ф. № 1ДФ з ознакою доходу " 160".

Коли вартість подарунка перевищує 609,0 грн., то сума такого перевищення оподатковується  податком  на доходи фізичних осіб по ставці  15%  або 17%  та відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо.

Слід звернути увагу на те, що база оподаткування доходу у вигляді подарунка визначається з урахуванням натурального коефіцієнта, визначеного п. 164.5 Прдаткового кодексу.

 

Несвоєчасна сплата збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

До місцевих бюджетів з початку 2014 року платниками ДПІ у Надвірнянському районі забезпечено 743,2 тис.грн. надходжень збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, що на 31,5 тис.грн. перевищує минулорічні надходження. Юридичними особами сплачено 217,6 тис.грн., решта-525,6 надійшло від фізичних осіб-підприємців.

Згідно з нормами Податкового кодексу України платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи-підприємці) та їх відокремлені підрозділи, які отримують у встановленому порядку торгові патенти та здійснюють, зокрема, діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Граничні строки сплати збору за провадження діяльності з надання платних послуг визначено пп.267.5.2 п.267.5 ст.267 Податкового кодексу, а саме — щомісяця не пізніше 15 числа місяця, що передує звітному (окрім короткотермінового патенту).

Відтак, останнім днем сплати збору за провадження діяльності з надання платних послуг встановлено 15 число місяця, що передує звітному. Якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день, сплата збору здійснюється напередодні, – не пізніше останнього робочого (банківського) дня, який передує граничному строку сплати.

Пунктом 125.1 ст.125 Податкового кодексу передбачено, що несплата (неперерахування) суб'єктом господарювання сум збору в порядку та строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% ставок збору, встановлених ст.267 Кодексу.

Відповідно до пп.267.7.4 п.267.7 ст.267 Податкового кодексу в разі невнесення суб'єктом господарювання збору в установлений цією статтею строк дія такого патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому відбулося таке порушення.

Таким чином, торговий патент підлягає анулюванню у випадку, якщо суб'єкт господарювання не вніс плату за торговий патент до першого числа звіт­ного місяця (кварталу), а у разі несвоєчасної сплати до нього буде застосована штрафна санкція у розмірі 50 % ставок збору, встановлених кодексом.

 

Перевіряйте стан розрахунків з бюджетом через „Електронний кабінет платника податків”

Завдяки сервісу „Електронний кабінет платника податків” платники податків отримали змогу використовувати низку он-лайн послуг через безконтактний спосіб їх взаємодії з органами Державної фіскальної служби (ДФС) з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, працювати в якому можна без використання спеціально встановленого клієнтського застосування.

За допомогою цього сервісу платник податків має змогу:

– підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;

– переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).

Для роботи з кабінетом платника податків необхідно мати:

– комп’ютер з встановленою операційною системою Windows (версії від Windows XP SP3 до Windows 8), підключений до мережі Інтернет;

– електронні ключі, видані Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД – http://acskidd.gov.ua/);

– бажано мати встановленим Microsoft .NET версії 4.0 або вище.

З інструкцією з експлуатації можна ознайомитися за адресою: kpp.minrd.gov.ua.

Облік розрахунків платника податків з бюджетом ведеться окремо за кожним податком, збором. Для цього з кожного податку або збору, належного платнику до сплати, в ДФС відкривається картка особового рахунку (КОР).

Компонент „Розрахунки з бюджетом” надає змогу платнику переглянути інформацію щодо стану його розрахунків з бюджетом з усіх відкритих КОР, зокрема інформацію про податковий борг, у розрізі податків, належних платнику до сплати, на задану дату та прогноз щодо платежів до кінця поточного року, не витрачаючи робочий час на відвідування органів фіскальної служби.

 

Мешканці Надвірнянщини отримали майже 8 тисяч адміністративних послуг

З початку року Центр обслуговування платників ДПІ у Надвірнянському районі відвідали майже 8 тисяч громадян та представників бізнесу. Фахівці контролюючого органу надали їм 7,6 тисячі адміністративни  послуг. 

Найчастіше платники зверталися до Центру обслуговування для отримання реєстраційної картки платника податків. Такою послугою з початку року скористалися 4538 фізичних осіб, а це більша половина від загальної кількості наданих адміністративних послуг. Значну кількість послуг було надано з реєстрації розрахункових книжок-2005, реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 331, реєстрації книг обліку доходів-202, реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 180та інші.

Завітавши до Центру, платники отримують індивідуальні консультації з питань нарахування та сплати податків, подають звітність та вхідну кореспонденцію тощо.

До послуг відвідувачів – комп’ютер, підключений до мережі Інтернет, покриття Wi-Fi. Крім того, на стендах можна знайти корисну інформацію з питань застосування законодавства.

 

Наближається останній день подання декларації з ПДВ за листопад

Нагадуємо, що суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно, податкову декларацію за листопад 2014 року повинні подати до 22 грудня 2014 року включно. А останній день сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації, – 30 грудня 2014 року.

Нагадуємо, що разом із декларацією потрібно подати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за листопад 2014 року.

Платники ПДВ, які звітують поквартально, також повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності – календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді. Так, за листопад 2014 року – до 22 грудня 2014 року включно.

Довідково.Відповідна норма визначена п.49.18, п.49.20 ст.49 та п.57.1 ст. 57 розділу II, п.201.15 ст.201 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

Як оподатковується продаж власної сільськогосподарської продукції

Відповідно пп. 165.1.24 п. 165.1 ст.165 Податкового кодексу України доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари, не враховуються та не декларуються і податок на доходи фізичних осіб не сплачується.

Якщо розмір земельних ділянок, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах. При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Форма «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» та Порядок її видачі (форма № 3ДФ) затверджена Наказом Міндоходів України від 17.01.2014 №32. 

 

Платник ПДВ має право надати до податкової декларації скаргу на недобросовісного постачальника.

У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення чи порядку реєстрації в Єдиному реєстрі, покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі,- повідомляють у ДПІ у Надвірнянському районі.

Також, до заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України ”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Довідково: відповідна норма визначена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями .

 

Що чекає в 2015 році підприємців, які використовують РРО?

З нового року окремі суб'єкти будуть подавати в ДФС електронні копії розрахункових документів і чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО згідно пункту 7 статті 3 Закону «Щодо застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Згідно змін суб’єкти господарювання, які використовують РРО, повинні подавати в органи ДФС електронні копії розрахункових документів та чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, приєднаних до них.

Це правило не розповсюджується на суб’єктів господарювання, які використовують такі РРО, як електроні таксометри, автомати з продажу товарів та РРО, які використовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Ці суб’єкти повинні подавати в органи ДФС інформацію щодо обсягу розрахункових операцій, які проведені в готівковій та безготівковій формі, або щодо обсягу операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка знаходиться в фіскальній пам’яті вказаних РРО.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *