Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ у Надвірнянському районі інформує:

З 1 липня ц.р.оформіть ліцензію на реалізацію пива

З 1 липня ц.р.оформіть ліцензію на реалізацію пива

Згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII, із 1 липня 2015 року пиво вважатиметься алкогольним напоєм.

Згідно із Законом України «Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», суб'єкти господарювання усіх форм власності, у тому числі і виробники продукції, що займаються підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями в обов'язковому порядку зобов'язані оформити ліцензію на право ведення подібного роду діяльності.

Крім того, платники податків які здійснюють реалізацію пива, не можуть обирати спрощену систему оподаткування

Детальна інформація в Центрі обслуговування платників.

 

 

Громадяни мають змогу подати декларацію про майновий стан та доходи як в паперовому, так і в електронному вигляді

ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, що порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений статтею 179 Податкового кодексу України.

Платники податків повинні подати декларації про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Для платників, які зобов’язані подавати декларацію, крайній термін – 30 квітня 2015 року. При цьому суму податкового зобов’язання, зазначену у такій декларації, фізична особа повинна самостійно сплатити до 1 серпня 2015 року. Для тих, хто бажає отримати податкову знижку – граничний термін подання декларації 31 грудня 2015 року.

Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) в банері «Декларування 2015».

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена  наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 року №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Крім того, громадяни, які мають задекларувати отримані доходи, можуть подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до органів ДФС в електронній формі за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків Державної фіскальної служби». Для того, щоб скористатися електронним сервісом, платник повинен звернутися до представника Акредитованого центру сертифікації ключів та отримати безкоштовний електронний цифровий підпис. Для отримання інформації щодо електронного цифрового підпису громадяни можуть звернутися в Центр обслуговування платників ДПІ у Надвірнянському районі.

Шановні громадяни, задекларуйте вчасно свої доходи!

 

 

Чи переноситься право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року на наступні податкові роки

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. Це визначено пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.

Нагадуємо, платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року;

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

 

 

Іноземні доходи підлягають обов'язковому декларуванню

Громадяни, які отримали доходи з-за кордону в 2014 році, зобов'язані їх задекларувати до 1 травня 2015 року.

Відповідно до ст. 162 Податкового кодексу України платниками податку на доходи фізичних осіб є фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

У разі, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Якщо у платника податку відсутні підтверджуючі документи щодо суми отримуваного ним доходу та суми сплаченого податку в іноземній юрисдикції, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. Суми річного податкового зобов’язання, що не зараховуються у зменшення платнику податків,  визначаються пп.170.11.3 п.170.11 ст.170 Податкового Кодексу України.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник податків зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід та справляється податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

З метою усунення подвійного оподаткування іноземних доходів платників податків – резидентів податковим законодавством переважної більшості закордонних держав передбачено надання довідки про суму сплаченого за межами країни – резиденції платника відповідного податку як підстави для отримання права на зарахування такого податку  в цій країні.

У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Податковим кодексом та іншими законами.

Іноземні доходи оподатковується за ставками, визначеними п.167.1 ст. 167 Кодексу.

 Шановні громадяни не зволікайте та вчасно подавайте декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем своєї податкової реєстрації.

 

 

Підприємці-спрощенці 2 та 3 груп, які до 1 липня почнуть застосовувати касові апарати, будуть звільнені від перевірок

Згідно із Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року фізичні особи- підприємці, що є платниками єдиного податку третьої групи, повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Такі платники, а також спрощенці 2-ї групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках та продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через пересувні засоби, звільнятимуться від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року, за умови застосування ними зареєстрованих та опломбованих РРО з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно.

З 1 січня 2016 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку, крім платників  першої групи, а також другої і третьої груп – при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.

Платникам слід звернутися до Центрів сервісного обслуговування та підібрати необхідну модель РРО у відповідності до видів діяльності чи послуг.

Переобладнав авто на біопаливо – отримай податкову знижку

Скористатися податковою знижкою зможе той платник податків, який у минулому році фактично здійснював витрати у зв’язку із переобладнанням власного транспортного засобу для роботи з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, – повідомляють в Державній податковій інспекції у Надвірнянському районі.

Для отримання податкової знижки фізична особа, яка здійснила у 2014 році переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива), має право до 31 грудня 2015 року подати до територіального органу ДФС за місцем своєї реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи з обов’язковим заповненням додатка №6 до Декларації. Разом з декларацією слід подати документи, що підтверджують витрати, здійснені по переобладнанню транспортного засобу, сертифікат відповідності для переобладнаного транспортного засобу та свідоцтво про реєстрацію такого транспортного засобу (технічний паспорт).

Акцентуємо Вашу увагу на тому, що якщо у 2015 році платник податку не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2014 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Детальніша інформація в Центрі обслуговування платників податків

 

 

Офіційна виплата заробітної плати – стабільні надходження до бюджету

Як повідомляє заступник начальника ДПІ у Надвірнянському районі Оксана Пліщук, що протягом 2015 року надходження податку на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету склали 16,2 млн. грн. Дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.

На сьогодні гарантований рівень мінімальної заробітної плати – 1218 гривень на місяць. Тому, ДПІ у Надвірнянському районі наголошує на неприпустимість виплати заробітної плати у розмірі, менше ніж законодавчо встановлений, а також заробітної плати у «конвертах».

Громадяни повинні усвідомити, що приховування реальної зарплати безпосередньо впливає на рівень їхнього добробуту та негативно впливає на наповнення бюджету податком з доходів фізичних осіб, який є важливою складовою місцевого бюджету. В свою чергу рівень надходження податку на доходи фізичних осіб у місцевий бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати.

 

 

Сплата зобов’язань з ПДВ – з електронного рахунку

Сплата податку на додану вартість до бюджету за звітні періоди починаючи з лютого 2015 року / I квартал 2015 року повинна здійснюватися платником податку з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному пунктом 200.2 статті 200 Податкового Кодексу.

Для сплати податку на додану вартість до бюджету з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ необхідно перерахувати з поточного рахунку платника на його рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритий йому в Казначействі, суму коштів, що дорівнює сумі податкових зобов'язань, задекларованих ним до сплати в бюджет за відповідний звітний (податковий) період.

Таке перерахування на електронний рахунок платнику слід здійснювати не пізніше граничного строку для самостійної сплати податкових зобов'язань, зокрема, для сплати узгоджених податкових зобов'язань за звітний період лютий 2015 року – не пізніше 30 березня 2015 року.

Розрахунки з бюджетом після 01.02.2015 у зв'язку з поданням уточнюючих розрахунків, сплата податкових зобов'язань, визначених контролюючим органом, та сплата штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до бюджету не з електронного рахунку, а з власного поточного рахунку.

Тобто, з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов'язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.02.2015, а суми податкових зобов'язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку.

 

 

Шановні платники ! Скористайтесь податковим компромісом!

ДПІ у Надвірнянському районі звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що до граничного терміну подачі платниками уточнюючих розрахунків або заяв з метою застосування податкового компромісу залишилось 17 календарних днів.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

 

 

Порушувати законодавство про ЄСВ стало вдвічі дорожче,- повідомляють податківці

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску з 2015 року буде накладатися штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум. Така відповідальність застосовується до платників ЄСВ з початку цього року. Передбачена вона нормами Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.

Звертаємо увагу, що за порушення, вчинені до 31.12.2014 року включно, фіскальні органи застосовують штраф, у розмірі 10% своєчасно несплачених сум єдиного внеску незалежно від дати фактичної сплати. А за порушення, що виникли з 01.01.2015 року, буде накладатися штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум єдиного внеску.

Наразі, з початку 2015 року надходження з єдиного соціального внеску від платників міста склали майже 53,6 млн. грн.

«Шановні платники! В цей скрутний для нашої країни час, обов’язком кожного свідомого громадянина є виконання зобов’язань, які потрібні для наповнення бюджету»,- звертаються до платників податків фахівці ДФС.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *