Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

У Надвірнянському районі виявлено 103 трудових «нелегали»

У Надвірнянському районі виявлено 103 трудових «нелегали»

Таким є результат контрольно-перевірочних заходів з питань дотримання трудового законодавства, проведених працівниками ДПІ у Надвірнянському районі у складі робочої групи щодо детінізації зайнятості населення при Надвірнянській РДА протягом семи місяців поточного року.
 Загалом перевірено 204 суб’єкти господарювання. За результатами перевірок роботодавцями, які намагалися порушити законодавство про працю укладено 63 трудові угоди та легалізовано заробітної плати на суму 83 тис.грн.
По 11 фізичних особах-підприємцях матеріали направлено до суду, із них 9-притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 4,6 тис.грн.  
Крім того, виявлено 3 випадки виплати заробітної плати та інших доходів з порушенням податкового законодавства. Результатом перевірок стало дорахування податку на доходи фізичних осіб в сумі 45,1 тис.грн.
Під час проведення контрольно-перевірочних заходів виявлено 40 громадян, які здійснювали діяльність без державної реєстрації. Із перевірених 18-зареєстрували підприємницьку діяльність, по 22 фізичних особах складено протоколи про адміністративні порушення та матеріали направлено до суду. 
Працівники інспекції і надалі приділятимуть особливу увагу виявленню схем та механізмів невиплати заробітної плати та  виплати її на належному рівні.
 


За 7 місяців у ДПІ у Надвірнянському районі видано 2419 реєстраційних номерів облікової картки платника податків

       У переважній більшості це діти, які готувалися до зовнішнього незалежного оцінювання та вступу у вищі навчальні заклади.
       Якщо дитина, яка не досягла 16 річного віку або є неповнолітньою і ще не має паспорта, не може самостійно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. В інтересах дитини це може зробити один з батьків (усиновитель, опікун,  піклувальник).
     Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу  одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).
      Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі видається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи або її уповноваженої особи до державної податкової інспекції за місцем проживання.  У такому  документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків.
За цей же період громадянами та працівниками функціональних підрозділів ДПІ у Надвірнянському районі подано та отримано відповідей на 2700 запитів про суми виплачених доходів із центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб Міндоходів.
 
Підприємці Надвірнянщини відпочивають
Протягом семи місяців поточного року 106 платників єдиного податку Надвірнянського району скористалися своїм правом на відпустку, яке передбачене 295 статтею Податкового кодексу.
 Нагадаємо, що суб’єкти господарювання, які обрали першу, другу групу спрощеної системи оподаткування і не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, або ж на період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Підставою для ненарахування єдиного податку спрощенцю у зв’язку з відпусткою чи лікарняним є заява довільної форми. При цьому у випадку лікарняного необхідно додати листок непрацездатності.
 
ДПІ у Надвірнянському районі

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *