Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

З 1 вересня вводяться нові акцизні марки
 

Нові марки акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва вводяться в дію з 01.09.2013 року у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 474.

З 1 вересня вводяться нові акцизні марки
 

Нові марки акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва вводяться в дію з 01.09.2013 року у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 474.
Марка для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), вітчизняного виробництва виготовляється у зеленій кольоровій гамі, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, вітчизняного виробництва – червоній, для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), імпортного виробництва           – фіолетовій, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, імпортного виробництва – оранжевій, для тютюнових виробів вітчизняного виробництва (з фільтром та без фільтру) – зеленій, для тютюнових виробів імпортного виробництва (з фільтром та без фільтру) – синій кольоровій гамі відповідно.
На кожну марку наносяться такі реквізити:
– "УКРАЇНА", "МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ", "ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ" (для тютюнових виробів);
– позначення виду марки, що складається з початкових літер слів "алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)" – "АВ ЛГП", "алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)" – "АВ ВП", "алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)" – "АІ ЛГП", "алкоголь імпортний (виноробна продукція)" – "АІ ВП", "тютюн вітчизняний з фільтром" – "ТВ ЗФ", "тютюн вітчизняний без фільтра" – "ТВ БФ", "тютюн імпортний з фільтром" – "ТІ ЗФ", "тютюн імпортний без фільтра" – "ТІ БФ";
– індекс регіону України (згідно з додатком), що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів) через скісну риску та сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака.
 

Як нараховується єдиний внесок на суму допомоги по вагітності та пологах?

Сума допомоги по вагітності та пологах, яка нарахована з 01.07.2013 року є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 33,2% та утримання з таких сум – 2 %.
 Про це зазначено у Законі України від 14.05.2013 № 231-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» (далі – Закон № 231-VI), яким внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI ” Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), які набрали чинності з 1 липня 2013 року.
 Так, відповідно до абз. сьомого п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464-VI, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, – для осіб, зазначених у пунктах 9 – 14 цієї частини.
 Платниками ЄВ є, зокрема, особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами (п. 11 частини 1 ст. 4 Закону № 2464).
 Згідно з п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 ЄВ для платників, зазначених в абз. сьомому п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, зокрема, підприємств, установ, організацій, які використовують найману та працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховується на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
 Тобто, до 01.07.2013 року на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами ЄВ не нараховувався.
 Пунктом 5 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що ЄВ нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
 Отже, сума допомоги по вагітності та пологах, яка нарахована до набрання чинності Закону № 231-VI та виплачена після 01.07.2013 року не є базою нарахування ЄВ.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *