Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

          На Надвірнянщині виявлено 56 фактів виплати неоподаткованої зарплати

          На Надвірнянщині виявлено 56 фактів виплати неоподаткованої зарплати

Таким є результат контрольно-перевірочних заходів із питань дотримання трудового законодавства, проведених працівниками ДПІ у Надвірнянському районі у складі робочої групи щодо детінізації зайнятості населення при РДА протягом ц.р.

Обстежили 108 суб’єктів господарювання з питань дотримання чинного законодавства у сфері оплати праці, а також порядку нарахування, утримання та перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб.

Виявлено 56 найманих працівників, які працювали без оформлення трудових відносин.

Протягом цього  року легалізація 56 працівників додатково поповнила місцевий бюджет на 85,8 тис.гривень. Також на особливому контролі міндоходівців Надвірнянщини перебувають підприємства, підприємці, які виплачують заробітну плату нище законодавчо встановленого рівня.

Громадяни можуть повідомляти про факти виплати заробітної плати в розмірі, меншому встановленого законодавством рівня, неоформлення трудових відносин з працівниками або ж виплату заробітної плати у «конвертах» до ДПІ у Надвірнянському районі за номерами телефонів (275) 22279.

 

 

       З початку року від водокористувачів Надвірнянщини надійшло 141тис. грн. збору за спеціальне використання води

Цьогорічні надходження  аналогічні з минулорічними показником. Нагадаємо, платниками збору за спеціальне використання води є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності – як юридичні особи, так і підприємці, зокрема платники єдиного податку, які обраховують збір за обсяги використаної у господарській діяльності води з метою отримання доходів. Наразі на обліку в ДПІ у Надвірнянському районі перебувають 153 платники, в тому числі 46 юридичних осіб, які сплачують збір за спеціальне використання води. Найбільшими водокористувачами є ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття»-сплачено збору майже 55 тис.грн, «Інтерплит Надвірна»-17,1тис.грн., НГВУ «Надвірнанафтогаз»-16,2 тис.грн., Надвірнаводоканал-10 тис.грн.

Звертаємо увагу  водокористувачів на те, що з 1 квітня 2014 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, Законом України від 27.03.2014р. № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні». Зокрема, в 1,1 рази збільшено ставку збору за спеціальне використання поверхневих вод, підземних вод, води для потреб гідроенергетики, для потреб рибництва, води, яка входить виключно до складу напоїв, за використання шахтної, кар’єрної та дренажної води.

Хочеться відмітити, що до зведеного бюджету Надвірнянського району надійшло 130429,5 тис.грн., в тому числі до державного бюджету-99005,3 тис.грн.

 

 

       Оподаткування фізичних осіб податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується у 2014 році за перший базовий звітний період, тобто за 2013 рік. Базою оподаткування у даному випадку є житлова площа об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

Контролюючі органи надсилають платникам податку за місцем їх податкової адреси податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом, тобто за 2013 рік до 1 липня 2014 року.

Враховуючи те, що з 1 квітня 2014 року Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», обчислення сум податку за 2014 рік відбудеться до 1 липня 2015 року, виходячи з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки, з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).

Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженій наказом Міндоходів України 25.04.2014 №263.

Детальніша інформація в Центрі обслуговування платників податків або за тел.2-22-79.

 

 

    Орендарям землі варто потурбуватися про переукладення договорів оренди та скоригувати зобов’язання з плати за землю

Оренда плата за землю не може бути меншою за 3 відсотки від грошової оцінки землі. Таку зміну до Податкового кодексу України щодо розміру плати за землю передбачає Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Зважаючи на той факт, що у договорах оренди землі, укладених до вступу у дію цього закону, сума плати за землю, як правило, значно нижча, фахівці ДПІ у Надвірнянському районі ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області звертаються з проханням до орендарів переглянути наявні договори оренди землі і скоригувати їх положення відповідно до вимог Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Звертаємо увагу, що мінімальний розмір орендної плати за землю вказаним законом визначено шляхом викладення підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 в новій редакції. Для всіх категорій земель, в тому числі для земель сільськогосподарського призначення, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу «не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки».

Таким чином, ті  платники орендної плати за землю, як юридичні, так і фізичні особи – підприємці, які орендують землі в т.ч. сільськогосподарського призначення, але сплачують  за оренду землі менші суми, ніж визначає ухвалений закон, а саме менше, ніж 3 відсотки від нормативної грошової оцінки земель (в тому числі за ріллю, сіножаті, пасовища тощо),  повинні здійснити коригування грошових зобов’язань.

Не пізніше  20 травня 2014 року платники плати а землю повинні  подати уточнюючі податкові декларації, у якій відобразити, до внесення змін у договори оренди, зобов’язання з врахуванням нового визначення мінімального розміру орендної плати за землю

 

       Повідомити орган Міндоходів про відсутність об’єктів екоподатку можна до 12 травня

Платник екологічного податку, який не планує з початку звітного року здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів, повинен повідомити про це відповідний орган доходів і зборів за місцем розташування джерел забруднення. Крім цього, такий платник складає заяву у довільній формі про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку.

Оскільки базовий податковий (звітний) період щодо екологічного податку дорівнює календарному кварталу, граничним терміном подання повідомлення та складання заяви про відсутність у нього об'єкта обчислення екологічного податку є 12 травня 2014 року.

Якщо у платника екоподатку протягом звітного року в якомусь звітному періоді (кварталі) не було об’єкта оподаткування, то декларацію з цього податку слід подавати з прочерками (без додатків).

Новозареєстровані cуб’єкти господарювання та ті, які раніше ніколи не здійснювали і не планують у звітному році здійснювати забруднення навколишнього середовища, таку заяву подавати не повинні та не повинні звітувати до органу Міндоходів з цього податку.

Порядок подання податкової звітності та сплати екологічного податку регламентовано розділом VIII Податкового кодексу України.

Довідкова інформація в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Надвірнянському районі або за тел.2-21-79.

 

 

   Розрахунок збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається незалежно від наявності об'єкта оподаткування

Суб'єкти підприємницької діяльності, які реалізовують в оптовій та роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво, є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Такі платники зобов’язані щомісячно подавати до органів Міндоходів за місцем перебування платника на податковому обліку розрахунок збору протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.

Розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається незалежно від наявності у платника об'єкта оподаткування.

Тобто суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв з моменту отримання ліцензії не здійснював, повинен подавати розрахунок суми збору.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *