Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Про звернення громадян та надання адміністративних послуг

Про звернення громадян та надання адміністративних послуг

На задоволення конституційних прав  громадян України керуючись Законом України “Про звернення громадян”  громадяни мають право звернутися до ДПІ у Надвірнянському районі із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

За перше півріччя  2014 року до ДПІ у Надвірнянському районі надійшло три письмових звернення – заяви. Всі  звернення громадян стосувались ухилення від сплати податків.

Звернення громадян розглянуто у законодавчо встановленні терміни .

У період січня-червня поточного року керівними особами  ДПІ  у Надвірнянському районі здійснено 15 прийомів громадян через громадську приймальню.

Одночасно повідомляємо, що протягом першого півріччя 2014 року громадянам через центр обслуговування платників надано 3804 адміністративних послуг. За вищевказаний період скарг щодо роботи центру не надходило.

Одночасно нагадуємо, що керівництвом ДПІ у Надвірнянському районі проводиться особистий прийом громадян та платників податків  згідно Графіка за попереднім записом. Попередній запис на прийом здійснюється щоденно  по телефону 2-35-76 або у консультанта – модератора у Центрі обслуговування платників ДПІ у Надвірнянському районі вул. Визволення,2, м. Надвірна.

 

 

 

 

Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти

Нарахування, утримання та перерахування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі безготівкової іноземної валюти здійснюється банками (фінансовими установами) за дорученням клієнтів банку. При цьому, суми утриманого та перерахованого на рахунки Державного казначейства України збору не включаються до складу, відповідно, доходу та витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток такими банками (фінансовими установами).

Водночас, у разі сплати збору за власними операціями банку (у тому числі за власними зовнішньоекономічними договорами та за операціями з купівлі іноземної валюти, що здійснюються на міжбанківському валютному ринку України в межах лімітів відкритої валютної позиції банку), сума сплаченого банком збору на обов'язкове державне пенсійне страхування враховується при визначенні оподатковуваного прибутку у складі інших операційних витрат.

Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації про сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти, затвердженій

 

 

Які ФОП не можуть бути платниками ЄП?

Не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи – підприємці, які здійснюють:

– діяльність з організації, проведення азартних ігор;

– обмін іноземної валюти;

– виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

– видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

– видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

– діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України ”Про страхування”, сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Податкового кодексу України;

– діяльність з управління підприємствами;

– діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

– діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

– діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

– технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту.

Також не можуть бути платниками єдиного податку:

– фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

– страхові (перестрахові) брокери;

– фізичні особи – нерезиденти;

– суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Відповідна норма визначена п.291.5 ст.291 р.XIV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

 

 

Підвищено ставки акцизного податку на алкогольну та тютюнову продукцію

Головне управління Міндоходів в області звертає увагу платників, що з 1 липня 2014 року підвищено акциз на:

– вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені), вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних екстрактів – з 2,86 грн. до 3,58 грн. за 1 літр;

– вина ігристі, вина газовані – з 4,16 грн. до 5,20 грн. за 1 літр;

– сидр і перрі (без додавання спирту) – з 0,50 грн. до 0,63 грн. за літр;

– на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої – з 56,42 грн. до 70,53 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту;

– на тютюнову сировину та тютюнові відходи, тютюн та замінники тютюну промислового виробництва; тютюнові екстракти та есенції – з 217,6 грн. до 272,00 грн. за 1 кілограм;

–  сигарети без фільтра, цигарки – з 77,50 грн. до 96,88 грн. за 1000 штук;

– сигарети з фільтром – з 173,20 грн. до 216,50 грн. за 1000 штук.

Мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку збільшується на сигарети без фільтра, цигарки – з 101,60 грн. до 127,00 грн. за 1000 штук, на сигарети з фільтром – з 231,7 грн. до 289,63 грн. за 1000 штук.

Такі зміни регламентовані Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» та Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства».

 

 

У 2015 році громадяни будуть сплачувати податок з доходів, нарахованих на депозит

З 1 липня 2014 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України в частині справляння  податку на доходи фізичних осіб  з процентів по депозитах.

Так,  дохід фізичної особи у вигляді процентів, зокрема, нарахованих на поточний або депозитний  банківський рахунок, буде оподатковуватися  за ставкою 15 відсотків. При цьому база оподаткування визначається як сума процентів, що перевищує на рік 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого законом на 1 січня звітного року (у 2014 році – сума процентів понад 20706 грн.).

Податковим агентом платника податку під час нарахування  на його користь доходів у формі процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.     При цьому банківська установа не здійснює утримання та перерахування податку із суми доходу у формі процентів. Банки тільки  подаватимуть інформацію до територіальних органів Міндоходів за встановленою формою (N 1ДФ), в якій зазначатимуть  суму доходу у вигляді нарахованих процентів. Сума податку повинна бути сплачена фізичною собою самостійно – за результатами подання річної декларації про майновий стан і доходи.

При цьому, якщо база оподаткування звітного податкового року (для процентів з вирахуванням 17 прожиткових мінімумів):

не перевищує 204 прожиткових мінімуми (у 2014 році – 248472 грн.) – до суми перевищення застосовується ставка 15 %;

перевищує 204, але не більше 396 прожиткових мінімумів (у 2014 році – 482328 грн.) – до суми перевищення застосовується ставка 20 %;

перевищує 396 прожиткових мінімумів – до суми перевищення застосовується ставка 25 %.

 

 

Платники єдиного податку мають займатися діяльністю, зазначеною в облікових документах

ДПІ у Надвірнянському районі інформує, що фізична особа-підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

У разі, якщо фізична особа-підприємець під час провадження підприємницької діяльності, отримує доходи від видів діяльності, не зазначених в облікових документах, такі доходи оподатковуються за ставкою 15% (ст.293 Податкового кодексу України).

Фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає певним вимогам, та реєструється платником єдиного податку. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, з одночасним веденням спрощеного обліку і звітності.

У разі ж, якщо фізична особа-підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України для платників податку – фізичних осіб.

Отже, фізична особа-підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *