Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

ДПІ у Надвірнянському районі підтримує українську армію
Сьогодні, в складний час для нашої країни, коли всі сили спрямовані на захист та збереження цілісності України, армія потребує допомоги не тільки в забезпеченні воєнною технікою, але й предметами першої необхідності.

ДПІ у Надвірнянському районі підтримує українську армію
Сьогодні, в складний час для нашої країни, коли всі сили спрямовані на захист та збереження цілісності України, армія потребує допомоги не тільки в забезпеченні воєнною технікою, але й предметами першої необхідності.
Черговий транш допомоги від Надвірнянських міндоходівців знову відправився на схід України для військових 5-го територіального батальйону оборони області. Загалом працівниками податкової  інспекції зібрано та перераховано коштів на суму 7600 грн.та придбано господарських матеріалів, інструменту тощо  на суму 3500 грн.
«Матеріали, інструментми передали Благодійній організації«НАДВІРНЯНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ОБОРОНИ».У теперішній нелегкий час, враховуючи загальноекономічну ситуацію в Україні, держава не спроможна самостійно вирішити цю проблему.Завдяки підтримці патріотично налаштованих громадян держава отримає додатковий ресурс для Збройних Сил»,-відміти начальник інспекції Василь Гнатюк.
Працівники ДПІ у Надвірнянському районі в подальшому підтримуватимуть військових, які мужньо захищають свою землю.  
 
За послугами – до Центру обслуговування платників ДПІ у Надвірнянському районі
Однією з адміністративних послуг, яку можна отримати у ЦОП, є отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Так, за січень-липень поточного року фахівцями Центру обслуговування платників у м. Надвірна видано 399 ліцензії, з яких 205 – ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та 194 – ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами. До бюджету надійшло понад 503 тис. грн. плати за ліцензії.
ДПІ у Надвірнянському районі Головного управління Міндоходів у Івано-Франківській області нагадує, що суб’єкти господарювання можуть подавати документи та отримувати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в Центр обслуговування.
У ЦОП відповідальний працівник перевіряє заяву та пакет документів, достовірність зазначеної в них інформації, повноваження особи, яка підписала заяву. При прийнятті платіжного доручення перевіряє наявність відбитка штампа банку, інформацію про призначення платежу та правильність номеру рахунку. Надані  документи реєструються у відповідних журналах та передаються для подальшого оформлення до Головного управління Міндоходів у Івано-Франківській області.
Оригінали або дублікати ліцензій видаються заявникові також у ЦОП при пред’явленні ним документа, що посвідчує особу (для фізичних осіб), або уповноваженому на те представнику за довіреністю.
Для оформлення ліцензій необхідно звертатися до Центру обслуговування платників податків, консультації за тел.. 2-21-79.
Також повідомляємо, що з 1 серпня ц.р. встановлено нові мінімальні ціни на горілку та лікеро–горілчані вироби.
 
В Україні введено новий загальнодержавний збір
Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України"  тимчасово, до 1 січня 2015 року введено новий загальнодержавний збір – військовий збір, який стягуватиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.
Крім того, до 1 січня 2015 року підвищено рента на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти – з 39% до 45%, газу з покладів до 5 км – з 28% до 55%, газу з покладів понад 5 км – з 15 % до 28%.
Також, з 1 листопада 2014 вводиться система електронного адміністрування податку на додану вартість, збільшується "поріг" обов'язкової реєстрації підприємства платником ПДВ – з 300 тис. грн. до 1 млн.грн., продовжено до 31 грудня 2014 року режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставки лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування по "0" ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті +.
Законом передбачене  збільшення на 5% розміру акцизного податку на тютюнові вироби; напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% і більш віднесені до алкогольних напоїв.
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України"  опублікований 02.08.2014 в газеті "Голос України" та набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.
 
В Україні створять службу фінансових розслідувань
Незабаром в Україні буде створено службу фінансових розслідувань, яка об’єднає всі компетентні органи протидії економічним злочинам в одне потужне відомство. Мета створення СФР – запровадження європейської моделі фінансового контролю внутрішнього аудиту розпорядників бюджетних коштів після відкриття кримінального провадження.
Спеціалісти стверджують, що така реформа української правоохоронної системи наблизить її до європейської та сприятиме закріпленню надзвичайно важливих принципів у правовій системі: законність, рівність перед законом, право на захист тощо. Вказані принципи є невід’ємними частинами нормативно-правової бази Європейського Союзу.
Пропозиції та зауваження до ініціативи щодо створеня СФР і тексту законопроектів, які розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби (http://minrd.gov.ua) можна надсилати на електронну адресу: v.khomenko14@gmail.com.
Наближається граничний термін подання квартальної податкової звітності
Останнім днем подання податкової декларації за II квартал поточного року буде 11 серпня 2014 року. Останнім днем сплати суми податкового зобов’язання зазначеної у податковій декларації – 19 серпня 2014 року. Про це повідомили в Головному управлінні Міндоходів в Івано-Франківській області.
Податківці нагадують, що платники, які звітують за квартал чи за півріччя подають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Водночас, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.
Відповідна норма визначена ст.49, 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями. Також з граничними термінами подання звітності та сплати податкових зобов’язань за звітні податкові періоди 2014 року, що дорівнюють календарному кварталу (півріччю) можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Міндоходів у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 135.02).
 
Платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну «податкову відпустку»
Нарахування єдиного податку здійснюється державною податковою інспекцією на підставі заяви платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Водночас, платники, які перебувають на І або ІІ групі спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. При цьому платник повинен мати підтверджену копію листка (листків) непрацездатності. Така інформація зазначається у заяві довільної форми, яка подається до податкової інспекції за місцем реєстрації.
Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами Податкового кодексу не передбачено. Однак, з метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до органу Міндоходів заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного.
Нагадуємо, що порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені статтею 295 Податкового кодексу України.
 
Чи надійний партнер по бізнесу – дізнайся скориставшись сервісом!
Сьогодні дізнатися про свого бізнес-партнера набагато зручніше за допомогою сервісу, який розміщено на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України за посиланням:www.sts.gov.ua – «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» або за посиланням http://minrd.gov.ua/businesspartner.
Починаючи з 11.07.2014 оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається ЩОДЕННО, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами ПОПЕРЕДНЬОГО банківського дня.
Для того, аби перевірити надійність вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Введіть відому вам інформацію в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.
 
Про вимоги, які встановлено до складання податкової звітності
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору, -наголошують у ДПІ у Надвырнянському районы..
Зокрема, податкова декларація згідно з пунктом 48.3 статті 48 Податкового кодексу України повинна містити такі обов’язкові реквізити:
– тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий);
– звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;
– звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);
– повне найменування (прізвище, ім’я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами;
– код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер;
– реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
– місцезнаходження (місце проживання) платника податків;
– найменування контролюючого органу, до якого подається звітність;
– дата подання звіту (або дата заповнення – залежно від форми);
– ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків;
– підписи платника податку – фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених Податковим кодексом України, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Фахівці інформаційно – комунікаційного сектору звертають увагу платників податків на те,що у окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов’язкові реквізити:
– відмітка про звітування за спеціальним режимом;
– код виду економічної діяльності (КВЕД);
– код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ;
– індивідуальний податковий номер згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.
Також, визначено, що податкова декларація повинна бути підписана:
– керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником;
Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку.
– фізичною особою – платником податків або його законним представником;
– особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації згідно із договором про спільну діяльність або угодою про розподіл продукції.
Якщо податкова декларація подається податковими агентами – юридичними особами, вона повинна бути підписана керівником такого агента та особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації такого агента, а якщо податковим агентом є платник податків – фізична особа – таким платником податків.
Довідково:     вимоги до складання податкової звітності встановлені статтею 48 Податкового кодексу України від 02 грудня 2012 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
 
Вчасно звітуйте за квартал або півріччя 2014 року
Останнім днем подання податкової декларації за II квартал поточного року буде 11 серпня 2014 року. Останнім днем сплати суми податкового зобов’язання зазначеної у податковій декларації – 19 серпня 2014 року.
Нагадуємо, платники, які звітують за квартал чи за півріччя подають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Водночас, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.
Відповідна норма визначена ст.49, 57 Податкового кодексу України
від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями. Також з граничними термінами подання звітності та сплати податкових зобов’язань за звітні податкові періоди 2014 року, що дорівнюють календарному кварталу (півріччю) можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Міндоходів у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 135.02). 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *