Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

 

ДПІ у Надвірнянському районі інформує.
 
На загальнообов’язкове державне соціальне страхування жителі Надвірнянського району внесли понад 145 млн. грн.
Станом на 1 вересня 2014 р. платники Надвірнянщини сплатили 145 млн.800 тис. грн. єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

ДПІ у Надвірнянському районі інформує.
 
На загальнообов’язкове державне соціальне страхування жителі Надвірнянського району внесли понад 145 млн. грн.
Станом на 1 вересня 2014 р. платники Надвірнянщини сплатили 145 млн.800 тис. грн. єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
В основному завдяки добросовісній сплаті, а також партнерському діалогу фахівців інспекції з роботодавцями, у серпні надходження з єдиного соціального внеску становлять майже 18 млн. грн.Ці надходження сплатили 3014 фізичних осіб-підприємців та 328 юридичних осіб.
Крім того, протягом цього року 27 громадян одноразово сплатили єдиний соціальний внесок за попередні періодиу відповідності з договором про добровільну участь .
  «Загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок єдиного внеску громадянам гарантується право на соціальний захист. Зокрема, на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення. Тому своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але і захищені соціальні гарантії для для кожного», – зауважила перший заступник начальника інспекції Мирослава Гринчук.
 
Від платників Надвірнянщини до бюджету надійшли перші кошти на допомогу армії
Протягом серпня 2014 року суб’єктами господарювання  Надвірнянського району до бюджету сплатили  407 тис. грн. військового збору.
Нагадуємо, що з 3 серпня 2014 року до кінця поточного року запроваджено загальнодержавний військовий збір. Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Реквізити рахунків для сплати військового збору розміщені на стендах у Центрі обслуговування платників.
«Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу», – нагадує заступник начальника інспекції Оксана Пліщук.
 
Платником єдиного податку можна стати швидко і просто
Суб’єкти господарювання можуть стати платниками спрощеної системи оподаткування з моменту їх державної реєстрації. Для цього слід подати відповідну заяву державному реєстратору разом з реєстраційною карткою. Державний реєстратор передає електронну копію заяви разом з відомостями із картки до відповідного органу Міндоходів. Або подати відповідну заяву прямо в органі Міндоходів.
 Реєструє платника єдиного податку або надає письмову вмотивовану відмову орган Міндоходів протягом 2-х робочих днів з дня отримання заяви від особи або від державного реєстратора.
 За бажанням зареєстрований платник може безкоштовно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку, який діятиме до внесення змін до Реєстру. Отримання витягів не є обов’язковим, оскільки інформація про зареєстрованих та скасованих платників єдиного податку щоденно оприлюднюється на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в електронному сервісі «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку».
Загалом, з початку 2014 року від спрощенців, які зареєстровані в  ДПІу Надвірнянському районідо бюджету надійшло майже4,6 млн. грн. єдиного податку (майже 1 млн. грн.. – від юридичних осіб та 3,6 млн. грн. – від фізичних осіб – підприємців).
На сьогодні переважна більшість суб’єктів господарювання – фізичних осіб регіону працює на спрощеній системі оподаткування. Адже підприємців приваблюють прості і прозорі правила та можливості, які вона надає. Зокрема, «спрощенці» звільняються від сплати деяких податків і зборів, а платники першої та другої груп надають звіти до органів доходів і зборів лише раз на рік.
 
Утворено Головне управління ДФС в Івано-Франківській області
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236 „Про Державну фіскальну службу України” та від 06 серпня 2014 року № 311 „Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України” 15 вересня 2014 року утворено Головне управління ДФС в Івано-Франківській області.
Головне управління ДФС в Івано-Франківській області є правонаступником Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області.


Реєстраційні дані
Найменування: Головне управління ДФС в Івано-Франківській області
Скорочене найменування: ГУ ДФС в Івано-Франківській області
Організаційно-правова форма: Орган державної влади
Основний вид економічної діяльності: Державне управління загального характеру
Код ЄДРПОУ: 39394463
Дата державної реєстрації: 15.09.2014
Номер державної реєстрації: 11191020000013078
Місцезнаходження юридичної особи: Україна, 76018, Івано-Франківська область, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, буд. 20
Керівник: Столярик Ірина Михайлівна  
 
Цьогоріч здійснювати підприємницьку діяльність потрібно за новими КВЕДами
Про це повідомляють в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області. Податківці зазначають, що старі коди за видами економічної діяльності (ДК 009:2005) були чинними до 31 грудня  2013 року та скасовані наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.102010 року №457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів».
Тому, фізичним особам – підприємцям, для підтвердження виду діяльності, необхідно здійснити перехід на КВЕД – 2010. Для цього потрібно подати реєстраційну картку встановленого зразка до відповідних реєстраційних служб районних або міських  управлінь юстиції (державних реєстраторів).
Перелік фізичних осіб – підприємців, які станом на 08.09.2014 не перейшли на КВЕД – 2010 додається.
 
Сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором
Згідно з статтею 14 Податкового кодексу України заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою, яка надається жінкам на підставі медичного висновку.   Фінансування такої допомоги провадиться з коштів державного соціального страхування у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Тобто, допомога по вагітності та пологах надається за той період, коли працівниця фактично знаходилась у соціальній відпустці по вагітності та пологах і не отримувала заробітної плати.
Враховуючи зазначене, сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором.
Нагадаємо, об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
Більш детально з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).
До Податкового кодексу внесено зміни щодо акцизного податку
Законом України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», який набрав чинності з 03 серпня 2014 року, внесено зміни до Податкового кодексу України щодо акцизного податку:
Розширено список підакцизних товарів
Тимчасово, з 03.08.2014 до 01.01.2015 року запроваджено оподаткування альтернативного моторного палива та встановлено ставку оподаткування в такому розмірі (пункт 8 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ):
 

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Ставка акцизного податку у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції)

одиниця виміру

ставка

3824 90 97 10

Паливо моторне альтернативне

Євро за 1000 кілограмів

 99

 
 Збільшено ставки акцизів на тютюн
Специфічну ставку акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну з 01 вересня 2014 р. підвищено на 5%, при цьому адвалорна ставка податку залишилась незмінною (12%). Ставки податку в абсолютних величинах встановлені (пп. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 ПКУ) в таких розмірах:
 

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Ставка податку

специфічна

адвалорна

одиниця виміру

ставка

одиниця виміру

ставка

2401

Тютюнова сировина
Тютюнові відходи

 гривень за 1 кілограм (нетто)

285,60

 

 

2402 10 00 00

Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну

 гривень за 1 кілограм (нетто)

285,60

 

 

2402 20 90 10

Сигарети без фільтра, цигарки

 гривень за 1000 штук

101,72

Відсотків

12

2402 20 90 20

Сигарети з фільтром

 гривень за 1000 штук

227,33

відсотків

12

2403

Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції

 гривень за 1 кілограм (нетто)

285,60

 

 

 
З 01 вересня 2014 р. розмір мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на сигарети без фільтра (цигарки) та сигарети з фільтром також підвищено на 5% (пп. 215.3.3 п. 215.3 ст. 215 ПКУ) та визначено в таких розмірах:
 

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Мінімальне акцизне податкове зобов’язання

одиниця виміру

сума

2402 20 90 10

Сигарети без фільтра, цигарки

гривень за 1000 штук

133,35

2402 20 90 20

Сигарети з фільтром

гривень за 1000 штук

304,11

 
 Розширено список алкогольних напоїв
Відповідно до Закону України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» з 01 листопада 2014 року акцизним податком обкладатиметься продукція товарних позицій 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД, в якій вміст спирту етилового складає 8,5% об’ємних одиниць і більше.
Таким чином, до алкогольних напоїв віднесено продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів. Раніше вони класифікувалися як харчові, але неалкогольні продукти дієтичного споживання.
Для таких напоїв встановлено ставку акцизного податку – 70,53 грн. за 1 літр 100% спирту (пп. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ).
Крім цього такі напої повинні маркуватись марками акцизного податку відповідно до п. 226.6 ст 226 ПКУ.
 
До уваги фізичних осіб-підприємців
ДПІ у Надвірнянському районі повідомляє перелік суб»єктів господарювання, які не звітують три  і більше років: Бойкович Марія Василівна, Дубіщак Ірина Петрівна, Ігнатьєва-Фок Оксана Вікторівна, Какітс Марія Володимирівна, Мушак Стефанія Яремівна, Онуфрак Валентина Іванівна, Онуфрак Іванна Іванівна, Романенко Вікторія Володимирівна, Савчук Іванна Тарасівна, Середюк Роман Васильович. У даних суб»єктів господарювання недійсне свідоцтво. Для приведення своєї діяльності у відповідністі до законодавства необхідно звернутись до Державного реєстратора.
 
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *