Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Цьогоріч платники Надвірнянщинисплатили більш як 367млн. грн. податкових платежів

Цьогоріч платники Надвірнянщинисплатили більш як 367млн. грн. податкових платежів
Надвірнянські платники за десять місяців 2014 року до бюджетів усіх рівнів сплатили 367,5 млн. грн. податкових платежів. У порівнянні з відповідним періодом 2013 року збір платежів збільшився на 47,5 млн. грн.,  або на 14,7 %.  В тому числі 281,2 млн. грн. надійшло до Державного бюджету (більше  на 45,9 млн. грн., або на 19,5%).
До місцевих бюджетів Надвірнянського районуз початку року надійшло 86,8 млн. гривень. У порівнянні з відповідним періодом 2013 року надходження зросли на 1,9%, або на 1,6 млн. гривень.
Єдиного соціального внеску сплачено в сумі 181,1 млн. гривень.
 
Бюджети місцевих громад Надвірнянськогорайону додатково отримали 4,6млн.грн.
З початку року до місцевих бюджетів нашого краю надійшло 86,8мільйонів гривень податкових доходів, що на 1,6 мільйона більше, ніж торік. Традиційно у  їх  дохідній  структурі  домінуючу  частку займає податок на доходи фізичних  осіб. Наразі  його збір становить 68,9млн. грн., що на 2,8млн. грн. більше ніж минулорічні надходження. Другою вагомою  складовою  доходів  місцевих скарбниць належить малому бізнесу. «Спрощенці» перерахували до місцевих бюджетів 5,8 млн.грн. єдиного податку, перевищивши минулорічні показникина 605тисяч гривень.
Третьоювагомою  складовою  доходів  місцевих скарбниць стала плата за землю. За десятьмісяців землекористувачі  спрямували  до казни понад 5млн.грн
 «Знаково і важливо, що Кабмін при реформуванні податкової системи хоче підвищити фіскальну самостійність місцевих бюджетів. Зокрема, пропонується надати право місцевим громадам отримувати кошти для лікарень, шкіл, інфраструктури, встановлювати додаткову ставку акцизу на реалізацію алкоголю, тютюну та нафтопродуктів. Також є ініціатива саме на місцевому рівні визначати розмір податку на нерухоме майно та надавати пільги громадянам з огляду на рівень їхніх доходів»,- зазначає начальник ДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк.
 
«Електронний кабінет» – надійний сервіс для платників податків
Вже майже рік функціонує електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» – персональне автоматизоване робоче місце платника податків, робота в якому може здійснюватися з будь-якого, підключеного до Інтернету комп’ютера. Цей сервіс дає можливість платникам податків дистанційно взаємодіяти з Державною фіскальною службою України завдяки використанню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Користуючись «Електронним кабінетом», платники в режимі реального часу можуть переглянути та подати податкову звітність, отримати доступ до інформації про стан розрахунків з бюджетом, свої облікові дані, вести книгу обліку доходів і витрат.
Зокрема, в «Електронному кабінеті платника» громадяни можуть скористатися такими послугами: «Звітність», «Розрахунки з бюджетом», «Податковий календар», «Облікові дані».
Варто зазначити, що «Електронний кабінет» стане в нагоді насамперед тим платникам, які приділяють максимальну увагу впровадженню сучасних інформаційних технологій у свою діяльність. Для допомоги користувачам, на головній сторінці «Електронного кабінету платника» розміщено інструкцію щодо його експлуатації, а у розділі сервісу «Довідкова система» – детальна інструкція по роботі з системою.
Нагадаємо, що на офіційному порталі територіальних органів ДФС у Закарпатській області також можна скористатися такими електронними сервісами: «Реєстр страхувальників», «Дані Реєстру платників ПДВ», «Митна статистика», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Декларування он-лайн», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність» та ін.
 
За право торгувати платники Надвірнянщинисплатили більш як 719тис. грн.
Платники податків – власники торгових патентів протягом десятимісяців цього року сплатили до місцевого бюджету 719,6тис. грн. збору, в тому числі плати за торговий патент на нафтопродукти – 46,5тис. грн., збір за провадження торговельної діяльності – 673,1тис. грн.
Як зазначила заступникначальника ДПІ у Надвірнянськомурайоні Оксана Пліщук, платники збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності придбали 376торговихпатентів, з яких 10-торгові патенти на провадження торговельної діяльності нафтопродуктами
 
На допомогу армії платники Надвірнянщиниперерахували майже2 млн.гривень.
З початку запровадження військового збору від платників  до бюджету надійшло 1884,8тис. грн. цього збору, з них 744тис.гривень сплачено в жовтні п. р. Про це повідомили в ДПІ у Надвірнянському районі.
Слід нагадати, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею; виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу.
 
Відтепер слабоалкогольні напої повинні мати акцизні марки
З 1 листопада 2014 року вказана продукція оподатковуватиметься акцизним податком за ставкою 70,53 грн. за 1 літр100% спирту. Раніше такі товари класифікувались як продукти дієтичного харчування, лікарські засоби, інша аналогічна продукція і не маркувались акцизними марками. Однак, з наступного місяця їх маркування є обов’язковим а для реалізації суб’єктам господарювання необхідно одержати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями.
Відповідно до Закону України від 31.07.2014 року №1621-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів”, до алкогольних напоїв віднесено продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Крім того, підприємцям необхідно пам’ятати про посилену відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Зокрема, за оптову і роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідних ліцензій Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачено фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень,  а за їх реалізацію без марок акцизного податку або з підробленими марками  – 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.
 
Підприємець, який отримує з місцевого бюджету компенсацію за перевезення пільгових категорій населення, може перебувати у ІІ групі платників єдиного податку
Фізична особа – підприємець, яка здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, надає такі послуги безпосередньо населенню, має право обрати другу групу платників єдиного податку незалежно від того, що пільгові перевезення пасажирів покриваються за рахунок сум дотації з бюджету. Це можливо за умови дотримання критеріїв, визначених пп.2 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України.
До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
– не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
– обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
Згідно зі ст.37 Закону України від 5 квітня 2001 року №2344-III «Про автомобільний транспорт» зі змінами та доповненнями (далі – Закон) пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону (ст.29 Закону).
 
Веб-конференція щодо змін податкового законодавства
7 листопада п.р. з 11-00 год. до 13-00 год. Головне управління ДФС в Івано-Франківській області спільно з інформаційним інтернет – порталом 0342.ua проведе web – конференцію, присвячену основним змінам податкового законодавства.
В режимі on-line на запитання платників відповідатиме начальник Інформаційно-комунікаційного відділу Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Олександр Нащочин.
Усі бажаючі мають можливість залишити запитання заздалегідь за посиланнямhttp://newsminrd.0342.ua/page/zapitannja-vidpovidi, або безпосередньо під час проведення заходу.
 
Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість затверджено
Кабінет Міністрів України своєю постановою від 16.10.2014р. № 569 затвердив Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, який визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.
 
Порядок набирає чинності з 1 січня 2015 року, а його основні положення такі:
електронний рахунок відкривається платнику ПДВ Державною казначейською службою автоматично на безоплатній основі. Далі Казначейство надсилає інформацію про відкриття електронного рахунку Державній фіскальній службі, яка в свою чергу, повідомляє платнику податку його реквізити;
платникам податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 Податкового кодексу, відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку за результатами діяльності, передбаченої зазначеною статтею, та іншої діяльності;
електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку надсилає Казначейству;
датою початку здійснення платником податку операцій з використанням електронного рахунка є дата реєстрації його платником податку (для платників податку, зареєстрованих до 1 січня 2015 р., -1 січня 2015 року);
казначейство подає ДФС в розрізі платників податку інформацію щодо сум поповнення електронних рахунків та залишків на таких рахунках, а платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі;
казначейство на підставі реєстрів, отриманих від ДФС, перераховуватиме до бюджету та/або на спеціальний рахунок суми податку, зазначені в податкових деклараціях з ПДВ, з електронного рахунка платника податку;
якщо платник подасть уточнюючий розрахунок, сплата податкових зобов’язань та сплата передбачених законодавством штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до відповідного бюджету з поточного рахунка.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *