Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

З продажу пива сплачується акцизний податок
З 1 січні 2015 року запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

З продажу пива сплачується акцизний податок
З 1 січні 2015 року запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ, тощо.
Перша подача декларації за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не пізніше 20 лютого 2015 року.
Перша сплата задекларованих сум податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року здійснюється  платниками акцизного податку не пізніше 2 березня 2015 року.
Додаткова інформація в Центрі обслуговування платників податків.
 
Цьоогоріч від використання лісових ресурсів Надвірнянщини надійшло майже 370 тисяч
Надвірнянщина відомасвоїми смерековими лісами. За рахунок лісових ресурсів наповнюється як місцевий, так і державний бюджети.Так, протягом  цього року  користувачі лісових ресурсів перерахували до бюджету 367,8 тис.грн., в тому числі 183,9 тис.грн. отримав місцевий бюджет.
Об’єктом оподаткування збором у районі є деревина, заготовлена під час поліпшення якісного складу лісів, розчищення лісових ділянок, другорядні лісові матеріали та побічні лісові користування.
З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)", згідно з яким скасовано збір за спеціальне використання лісових ресурсів та запроваджено загальнодержавний платіж – рентну плату, до складу якої включено, зокрема, рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів
 
Військовий збір по-новому
Із серпня 2014 року тимчасово запроваджений військовий збір. У зв’язку з подіями у нашій країні утримання цього збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних сил України.
З 1 січня 2015 року змінено об’єкт оподаткування військовим збором. Якщо раніше об’єктом оподаткування в основному були зарплатні виплати, то тепер відповідно з положеннями пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ. Це означає, що військовий збір сплачується з усіх доходів, зокрема, з таких доходів, як дивіденди, проценти, спадщини, доходу від продажу рухомого і нерухомого майна, орендної плати за земельні ділянки (паї) та з інших оподатковуваних доходів.
Протягом січня платниками податків Надвірнянського району перераховано майже 630 тис.грн. військового збору.
 
Майже 7тис. грн. плати за ліцензії надійшло до бюджету у січні
Суб’єкти підприємницької діяльності Надвірнянського району протягом січня 2015 року сплатили до бюджету 69,06 тис. грн. плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, це на 8,3тис. грн. більше, ніж за січень минулого року.
Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання.У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.
У заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами зазначається адреса місця торгівлі.
Вимагати представлення інших документів, крім передбачених законодавством, забороняється.
Згідно зі змінами, внесеними до Закону №481, для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додавати довідку органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі, як це було раніше, не потрібно.
Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови.
ДПІ у Надвірнянському районі застерігає, що продаж неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів заборонено законом. Такий продаж карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Крім того, втратити ліцензію можна також за продаж алкоголю та тютюну у невизначених для цього місцях, несплату чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту її призупинення, а також за заявою суб’єкта господарювання
 
У січні більше 5мешканців Надвірнянщини відзвітувалися про доходи.
Про доходи за 2014 рік, з яких не було сплачено ПДФО, до ДПІ у Надвірнянському районі відзвітувалося 53громадяни.
Зважаючи на виняткову важливість своєчасного наповнення бюджетів всіх рівнів, податківці звертаються до фізичних осібне зволікати з візитом до податковоїінспекції.
Отож, якщо Ви у 2014 році, отримували доходи, з яких при нарахуванні або виплаті не утримувався ПДФО, варто відвідати податкову інспекцію і подати декларацію.
Звертаємо увагу, що до доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню, належать:
– доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
– нецільова благодійна допомога, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;
– доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146 160 гривень;
– спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
– доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;
– іноземні доходи.
В разі виникнення питань щодо декларування доходів за 2014 рік звертайтеся до Центру обслуговування платників ДПІ у Надвірнянському районі.
Зустріч податківців Надвірнянщини з представниками місцевих органів виконавчої влади
Нещодавно, надвірнянські посадовці зустрілисьз секретарями сільських, селищних рад. На порядку денному – податкові новації нового 2015 року, впроваджені в рамках податкової реформи.
Податківці розповіли присутнім основні аспекти запроваджених Верховною Радою змін, роз’яснили секретарям органів місцевого самоврядування зміни до бюджетного та податкового законодавстваякі вступили в дію 1 січня 2015 року. Учасники зустрічіознайомились із змінами щодо податку на нерухоме майно, єдиного податку, податку на доходи фізичних осіб,плати за землю тощо. Представникам сільських, селищних та міської ради працівники фіскальної служби рекомендували, враховуючи зміни до законодавства, прийняти та оприлюднити відповідні рішення про розмір ставок на 2015 рік.
На зустрічі  відповіли на запитання, що стосувалися ставок та пільг в оподаткуванні, які встановлюються органами місцевого самоврядування, зокрема, з плати за землю, податку на нерухоме майнотощо.
Підтримання постійного діалогу. дає можливістьне лише вирішити проблемні питання, але й узгоджувати позиції щодо вдосконалення чинного законодавства.
 
Надвірнянські місцеві ЗМІ оперативно інформуватимуть платників про податкові новації
Про це говорилось на зустрічі в.о.начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василя Гнатюказ представниками місцевих засобів масової інформації. Захід був ініційований з метою налагодження співпраці з місцевими ЗМІ. Зокрема, керівникпоспілкувався із керівником ТРК Надвірна Богданом Климковецьким , журналістом районної газети «Народна воля» Василем Івасюком.
Важливість нових законодавчих актів«Про Державний бюджет України на 2015 рік», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», в умовах сьогодення важко переоцінити. Але головним документом, про зміни до якого головний податківець району просив оприлюднювати, це кардинально змінений Податковий кодекс України.
 
Нова форма декларації з ПДВ
Міністерство фінансів України наказом від 23.01.2015 р № 13 внесло  зміни до таких форм  ПДВ-звітності:
Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (додаток Д1);
Розрахунок суми залишку від'ємного значення попередніх податкових періодів до 1 лютого 2015 (додаток Д2);
Розрахунок суми бюджетного відшкодування (додаток Д3);
Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податків, перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (додаток Д4).
Розділ IV  декларації «Погашення залишків сум від'ємного значення звітних (податкових) періодів до 1 лютого 2015» змінено (рядки 26-31).
 
На 2015 рік збережено систему оподаткування спадщини
При отриманні спадщини від члена сім’ї першого ступеня споріднення, залишається нульове оподаткування.
При цьому, згідно пп. 14.1.263 ст.14 Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.
У разі успадкування спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, залишається 5-процентна ставка, яка діяла і до цього. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають другий ступінь споріднення.
 
Про індексацію нормативної грошової оцінки земель у 2015 році
ДПІ  у Надвірнянському районіповідомляє, що за інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2014 рік становив 124,9 відсотків.
Отже, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу, станом на 1 січня 2015 року становить 1,249.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік-1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – ІД 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0 та за 2014 рік – 1,249. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.
Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.
З огляду на вищевикладене, при поданні податкових декларацій з плати за землю на 2015 рік, до нормативної грошової оцінки земельної ділянки станом на минулий рік застосовується коефіцієнт 1,249.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *