ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Цьогоріч сплачено понад 56 млн грн податку на доходи фізичних осіб
Основу надходжень до місцевих бюджетів складає податок на доходи фізичних осіб.
З початку цього року до місцевих бюджетів Надвірнянщини сплачено 56,5млн гривень податку на доходи фізичних осіб. За словами в.о. начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василя Гнатюка, це на 8,4млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Цьогоріч сплачено понад 56 млн грн податку на доходи фізичних осіб
Основу надходжень до місцевих бюджетів складає податок на доходи фізичних осіб.
З початку цього року до місцевих бюджетів Надвірнянщини сплачено 56,5млн гривень податку на доходи фізичних осіб. За словами в.о. начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василя Гнатюка, це на 8,4млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.
Зокрема, в липні платники районуі спрямували до місцевих бюджетів 42,4млн грн податку на доходи фізичних осіб.
Окрім цього, на 14,1 млн грн поповнилась скарбниця від податку на доходи фізичних осіб, що надійшов до державного бюджету.
Василь Гнатюк відзначає, що збільшення надходжень – це насамперед сумлінне ставлення платників податків до сплати обов’язкових платежів. Зусилля фіскальників нині направлені на створення сприятливого бізнес-середовища, зменшення тиску на платників, підвищення якості послуг, переведення діалогу податківців з платниками в електронний формат.
Про недобудови – у декларації
Відтепер у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, потрібно вказувати про незавершене будівництво, а ще про об’єкти, не введені в експлуатацію чи право власності на які не зареєстровано, якщо вони належать декларанту (членам його сім’ї), розташовані на земельних ділянках, які йому належать чи побудовані (повністю або частково) з матеріалів чи за кошти декларанта (членів його сім’ї).
Для довідки: Закон України від 16.07.2015 № 631-VIII. Набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Опубліковано в газеті «Голос України» № 145 від 08.08.2015.
До уваги платників ПДВ! Особливості заповнення звітності з ПДВ за липень 2015 року
Нагадуємо, що 20 серпня 2015 року – граничний день подання податкової декларації з ПДВ за липень поточного року.
Разом з тим, 16 липня 2015 року був прийнятий Закон України № 643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», який набув чинності з 29 липня цього року. У зв’язку із змінами, внесеними цим законом звертаємо увагу на особливості складання податкової звітності за звітні періоди, починаючи з липня 2015 року.
Детальна інформація викладена у листі ДФС від 07.08.2015 № 29168/7/99-99-19-03-02-17 за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63867.html.
Надходження від сплати акцизного податку платниками податків Надвірнянщини перевищили 5 млн. гривень
У липні поточного року платники податків Надвірнянського району сплатили 886 тис.грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів. Загалом з початку року до бюджету надійшло 5,02млн. грн. акцизного податку.
Нагадаємо, платники податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, та імпортери алкогольних напоїв та тютюнових виробів подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Податкового кодексу України.
З 1 вересня школи та дошкільні заклади звільняються від сплати податку на нерухоме майно і плати за землю
Напередодні нового учбового року відбулися приємні зміни в податковому законодавстві.
З 1 вересня поточного року набирає чинності Закон України від 17.07.2015 року N654­VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності» (опублікований у газеті «Голос України» від 11.08.2015 N146)
Законом встановлено, що будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг не являються  об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки..
Одночасно законом, з 1 вересня 2015 року, від сплати земельного податку звільняються дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Протягом січня – липняфіскальна служба Надвірнянщини надала майже 5,1тисячі адмінпослуг
А загалом, протягом семи місяців2015 року до Центру обслуговування платників ДПІу Надвірнянському районі  звернулося 12,9тисяч відвідувачів.
Обслуговування платників податків  здійснюється у ЦОПі, який надає вільний доступ платникам в отриманні консультаційних, інформаційних та адміністративних сервісів. Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Станом на 01.08.2015 року їх надали понад  3,2тисяч.
Друге та третє місце за популярністю посіли послуги з  реєстрації розрахункових книжок та надання витягу з реєстру платників єдиного податку: 887та 194відповідно.   Для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій  зазначено відомості про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови отримання.
Так, зокрема, з інформаційної картки платники можуть дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання довідки, порядок та спосіб їх подання, термін видачі, способи отримання результату, тощо.
Для забезпечення поліпшення якості надання послуг в Центрі обслуговування платників встановлено зворотній зв’язок з відвідувачами. Прикладом цього є анкетування клієнтів. У  центрі, в зручних для відвідувачів місцях встановлені скриньки для заяв та пропозицій. Анкети для заповнення платникам  та громадянам  надають консультанти-модератори.
Опитування та аналіз відповідей спрямовані на поліпшення якості обслуговування, зміцнення відносин з платниками та визначають мету для коротких і довгострокових рішень, допомагають точно визначити ті чи інші вподобання клієнтів та шляхи поліпшення відносин.
 
Зарплата на Надвірнянщинідодала до бюджетів майже 200млнгрн податків та зборів
З початку року зарплатне тріо „ПДФО – військовий збір – ЄСВ” назбирало у бюджетах і фондах 199,1млнгривень.
Зокрема, протягом семи місяців цього року на Надвірнянщинісплатили 56,5млн грн ПДФО, із якого понад 72% сплачено із доходу у вигляді заробітної плати.
Більше як 5,6млн грн „назбирав” військовий збір, переважна частина якого сформована також із заробітної плати.
Надходження ЄСВ протягом семи місяців скалили 137млн грн, із яких, майже 90% – це ЄСВ, нарахований роботодавцями на суми заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ.
Використання найманої праці підприємцями без оформлення трудових відносин з найманими працівниками є грубим порушенням чинного законодавства і завдає значних збитків самим роботодавцям, найманим працівникам та державі. В разі перебування працівника в нелегальних трудових відносинах  (без трудового договору, контракту), він позбавляється конституційних прав, працівники втрачають трудовий стаж, що негативно впливає на розмір майбутньої пенсії, позбавляються соціального захисту в разі тимчасової  непрацездатності.
 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *