Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Джерела доходів і витрат домогосподарств Івано-Франківщини

Головне управління статистики інформує. З метою комплексного дослідження рівня матеріального добробуту населення на постійній основі проводиться обстеження умов життя домогосподарств. За отриманими даними, середньомісячні загальні доходи пересічного домогосподарства нашого краю у 2016 році становили 7264 грн, що на чверть більше, ніж у попередньому році. Рівень середньомісячних еквівалентних загальних доходів одного прикарпатця у 2,2 раза перевищив середньомісячний розмір прожиткового мінімуму. Упродовж останніх п’яти років спостерігається тенденція щодо зменшення частки населення області із середньодушовими еквівалентними доходами на місяць нижче прожиткового мінімуму – з 12,9% у 2012 році до 0,8% у 2016 році. При цьому середньорічний розмір прожиткового мінімуму зріс на 33,2%.
Основним джерелом ресурсів у бюджеті сім’ї залишаються доходи від зайнятості, які становили 44% усіх надходжень. Наступною за величиною складовою доходів були пенсії, стипендії та соціальні допомоги (включаючи готівкові пільги, субсидії та компенсаційні виплати), частка яких становила 22,5%усіх ресурсів.Десяту частину склали доходи від особистого підсобного господарства та самозаготівель,рештустановила допомогавід родичів грошима і продуктами харчування,інші грошові доходи, використані заощадження, позики, повернені домогосподарству борги тощо.У зв’язку з удосконаленням урядом системи надання житлових субсидій, упродовж року значно зросли негрошові доходи, зокрема, за рахунок зростання безготівкових пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, електроенергії та палива(у 7,6 раза).
Середньомісячні сукупні витрати пересічного домогосподарства області у 2016 році становили 6940 грн. У їх структурі 53,1% становили витрати на продовольчі товари та харчування поза домом, 32,3% – на придбання непродовольчих товарів, десяту частину усіх видатків сім’ї направляли на оплату послуг. Частка інших витрат (допомога родичам, купівля акцій, нерухомості, будівництво, капремонт, вклади до банків) зменшилась на 1,7 в.п. і складала 4,6% сукупного рівня.
За результатами модульного опитування домогосподарств щодо самооцінки їх доходів, щоб не відчувати себе бідними,54,4% домогосподарств нашого краю вважають, що їх грошовий дохід повинен становити близько шести тисяч гривень на одну особу в місяць, 28,9% – від шести до дев’яти тисяч, кожен шостий прикарпатець – десять тисяч і більше. Разом зтимбільшістьсімей області впевнені, що за їх добробут має нести відповідальність як держава, так і вони самі.
 
Довідки за телефоном:(0342) 79-20-07;e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua
Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-DOHODY-YMOVU_G.htm
 
Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2017

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *